Tom Ford, CFDA Başkanlığı Görevinden Ayrılıyor

18 Mayıs 2022

Tom Ford, Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi başkanı olarak üç yıldır sürdürdüğü görevinden ayrılıyor.

Tom Ford, Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi başkanı olarak üç yıldır sürdürdüğü görevinden ayrılacağını duyurdu.


Ford görevden ayrılacağını, "31 Mayıs'ta CFDA Başkanı olarak üç yıllık görevimi sonlandıracağım. 2019 yılının Haziran ayında başkan olarak görevime başladığımda hedefim, Amerikan moda endüstrisinin önemine dikkat çekerek dünya çapında daha fazla tanınmasına yardımcı olmaktı. Hem endüstrinin hem de dünyanın üstesinden gelmek zorunda kalacağı olağanüstü koşulları hayal edemezdim." sözleriyle paylaştı. Ford, CFDA başkanı Diane Von Furstenberg'in ayrılmasının ardından 2019 yılında CFDA başkanlığı görevini üstlenmişti.


Görev süresi boyunca, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki moda endüstrisine 5 milyon doların üzerinde bağışta bulundu ve CFDA'nın Vogue iş birliği ile yürüttüğü “A Common Thread” girişimini başlattı. Ayrıca 2021 ve 2022'de New York Moda Haftası ve Met Gala'nın devam ettirilmesine yardımcı oldu.
Ford, yeni bir CFDA başkanına oy verirken, yaz boyunca danışmanlık rolünü korumaya devam edecek. Ford, organizasyonun yönetim kurulunda kalırken Steven Kolb ise CFDA'nın geçici başkanı olarak görev yapacak.