Toskana’nın saklı cenneti: COMO Castello Del Nero

28 Haziran 2019

İtalya’nın en yeşil bölgesinde Rönesansı tekrar yaşayacağınız bir tatil rotası

Bir tepeden bakıldığında Toskana manzarasının mimari açıdan oldukça tanıdık gelmesi çok da sıra dışı değil. San Gimignano’nun meşhur kuleleri, Floransa ve Siena’nın meşhur katedrallerinin kubbesi ve göz alabildiğine uzanan yeşil vadiler yüzyıllar boyunca sanatçılara ilham kaynağı olmuş, bir çekim noktası olarak hala turistlerin gözde destinasyonlarından biridir.

İşte Toskana’nın yemyeşil tepelerinin ardında gizli bir cenneti andıran COMO Castello Den Nero Rönesans’ın beşiği Floransa ve Siena’ya sadece kısa bir sürüş mesafesinde yer alıyor. 3000 metrekarelik bir arazi içerisinde yer alan Castelle Del Nero İtalya’nın kalbinde sizi tarihi bir yolculuğa çıkarıyor.


Misafirlerini 12. yüzyıldan kalma, içerisinde Rönesans dönemi freskler bulunan bir kalede ağırlayan Catello Del Nero Singapurlu COMO-Hotels’in en son girişimi. 12. yüzyılda Florentine Del Nero tarafından satın alınan mülk, yüzyıllarca ailenin elinde kaldıktan sonra 2000 yılında İtalyan asıllı Amerikalı Robert Trotta’nın olmuş.. Altı yıl süren restorasyon çalışmalarından sonra birkaç kez daha el değiştiren kale 2018 yılında Ong Ailesi tarafından satın alınarak bugünkü kimliğine bürünmüş.

Her ne kadar geçmişe bir saygı duruşu niteliğinde olsa da COMO Castello Del Nero modern zamanın zevklerine ayak uyduruyor. Otelin dekorasyonu Milanolu mobilya tasarımcısı Paola Navone’nin elinden çıkmış. 50 odası ile konuklarına hizmet sunan otel çiftler, aileler ve arkadaş grupları için ideal bir konaklama sunuyor.


Geniş bir wellness merkezine de ev sahipliği yapan Castello Del Nero Michelin yıldızlı restoranı La Torre ile şef Giovanni Luca Di Pirro İtalyan mutfağının en leziz örneklerini misafirlerine sunuyor. Eğer bu yaz İtalyan ruhunu yaşamak istiyorsanız, COMO Castello Del Nero’yu listenize mutlaka eklemelisiniz.