Tropik Kaçış: Hoshinoya Bali

29 Mart 2017

Bali'ye yolunuz düşecekse eğer, hızla değişen gezi ve turizm endüstrisine ayak uyduran rahat bir yerde kalmayı öncelikleriniz arasına almanız gerekebilir.

"2014 yılında 100. yılını kutlamış olan marka, ister yalnız seyahate çıkmış olun, ister ailenizi beraberinizde getirin, size aradığınız her şeyi sunmayı garanti ediyor."

Hoshino Resorts, 2014 yılında 100. yılını kutlamış. İster yalnız seyahate çıkmış olun, ister ailenizi beraberinizde getirin, size aradığınız her şeyi sunmayı garanti ediyor. Japonya’da 30’dan fazla yeri olan Hoshino’nun hangi otelini tercih etmek isteyeceğiniz, nasıl bir seyahat deneyimi planladığınıza bağlı. Tropik ormanlarda, dağların arasında spiritüel bir deneyim hayal ediyorsanız, durağınız Bali Adası'nın ortasındaki Ubud'da yer alan Hoshinoya Bali olmalı.

Bölgenin en önemli özelliklerinden biri, pirinç yetiştiriciliğinin yapılıyor olması. Bali, Subak sistemi adı verilen bir sulama sistemine sahip olan yaylalarıyla Kültürel Tabiat alanında dünya miraslarından sayılıyor. 1000 yılı aşkın süredir pirinç yetiştiriciliğini mümkün kılan bu bölge, Japon halkı için kutsal.

Hoshinoya Bali’de toplamda 30 villa mevcut. Bu villaların her biri Paerisan Nehri’ne bağlı bir su havzasının kıyısında. Villaların doğrudan suyla bağlantılı olmasının arkasında elbette ki mistik bir neden var. Suyun iyileştirici gücüne inanan Japon mimarisi, ruhunuzu dinlendirirken suyla bağınızın kopmamasına özen gösteriyor.

Konaklamanız sırasında otel size Banjar’ın bir parçası olmayı teklif ediyor. Banjar, bu bölgedeki yerlilere verilen genel isim ve oldukça eski bir tarihleri var. Ayrıca yerli halkın yüzlerce yıllık kültürünün bir parçası olan çeşitli ruhani aktiviteler de bulunmakta. Otel bu kültürel aktiviteleri mükemmel bir Bali deneyimi yaşamak için muhakkak öneriyor ve ziyaretçilerine Bali’nin bir parçası olmaları için imkanlar sunuyor.