"True Love Leaves No Traces" Sergisi Galerist’te

21 Şubat 2022

Küratörlüğünü Burcu Fikretoğlu’nun üstlendiği “True Love Leaves No Traces” isimli grup sergisi Galerist’te ziyaretçileriyle buluşuyor.

Hale Tenger, Anri Sala, Claire Denis gibi birçok sanatçının işlerine yer veren “True Love Leaves No Traces”, sergi boyunca farklı yüzeylerde, ilişkiler ya da ilişkisizlikler üzerinden çeşitli tartışma konularına odaklanıyor.


Adını Leonard Cohen’in şiirinden alan sergi, izinsiz ve beklenmeden geleni; koşulsuzca, beraberinde getirdiği bütün risklerle, bırakacağı bütün izlerle kabul etmenin yollarını araştırıyor. “Gerçek aşk iz bırakmaz / Sen ve ben bir olabilirsek / Sarılmalarımızdan geriye hiçbir şey  kalmaz” dizeleri serginin her aşamasında bir olma arzusunun ardındaki boşlukların izini sürüyor. Yabancı olanın, bilinmezin dokunuşuna izin vermenin temelini oluşturduğu bir yaklaşımı, birlikte var olmanın tek yolu olarak tartışıyor.Ötekiyle bütün olma, sınırsızlanma, sonsuzluğu kapsama, mesafeyi ortadan kaldırma arzusunu yeniden düşünmeye davet eden sergi, tenin sınırı olduğu varsayılan bedenden yola çıkarak, içerisi ve dışarısı düşüncelerini farklı düzeylerde yeniden sorgulamaya alan açıyor.

“True Love Leaves No Traces” 19 Mart 2022 tarihine kadar Galerist’te ziyaretçileriyle buluşmaya devam edecek.