Uçak seyahati şıklığı Rizzoli’den çıkan kitap ile kutlanıyor

17 Haziran 2021

Rizzoli tarafından yayınlanan Come Fly With Me, uçak yolculuğunun parlak dönemlerini kapsayan fotoğraflardan oluşan eklektik bir küratörlük çalışması.

En parlak döneminde uçmak ultra şık bir olaydı. 1950'lerde ve 1960'larda hava yolculuğunun göz alıcı dönemi, gevrek beyaz masa örtülerinde servis edilen kılık kıyafet kurallarını, çinilerle tamamlanan ıstakoz ve bifteği ve yumuşak halı kaplı koridorlarda güven verici bir frekansla yuvarlanan kokteyl arabasında hafifçe aşırıya kaçmayı çağrıştırıyor. 


Şimdi, Rizzoli tarafından yayınlanan yeni bir fotoğraf kitabı, Come Fly With Me, Joan Collins, Naomi Campbell ve Prince dahil olmak üzere ünlülerin havaalanı şıklıklarını belgeleyen paparazzi resimlerinden oluşan eklektik bir küratörlüğünde bu geçmiş günlere saygı duruşunda bulunuyor.


Rolling Stone dergisinin eski görüntü yönetmeni ve daha sonra kreatif direktörü olan Jodi Peckman, kitapta yer alan görünümler için basit kriterler belirlemişti. “Bu kitaba dahil olmak için her şeyden önce harika bir fotoğraf olması gerekiyordu” diyor. “Ayrıca seçilen her fotoğraf gözleri üzerine toplamalıydı. İkinci en önemli şey ise, insanların en çok kimi görmek isteyeceği ve çağı en iyi kimin temsil ettiği konusu.”


Jodi Peckman’a şimdilerde yavaş yavaş uçuşlara geri döndüğümüz bu günlerde kendi hava alanı şıklığı stilini tanımlamasını istediğimizde şöyle diyor: “Seyahat stilim korkarım bir sweatshirt kombininden ibaret. Seyahat ederken süper rahat olmam gerekiyor.'