Uçuş Kontrol Kulesinde Bir Gece

14 Temmuz 2017

Havaalanında konaklamak hiç bu kadar havalı olmamıştı!

"İsveçli artist Cilla Ramnek’in minimalist bir yaklaşımla 1960’ların gri tonlarını kullanarak tasarladığı sıra dışı mekan, İskandinav estetiğini yansıtıyor."

İptal edilen, rötar yapan veya aktarmalı uçuşlar yüzünden havaalanında geçirilen saatler genellikle geçmek bilmez. Hele ki gecenizi geçirmek durumundaysanız, konforsuz bir uyku sizi bekliyor demektir.

Tatiliniz boyunca kalacağınız yeri sizin için ayarlayan HomeAway şirketi, bu algıyı yıkmak üzere yeni bir adım attı. Geçtiğimiz yıl, Eiffel Kulesi’nin içindeki kullanılmayan konferans odasını apartman dairesine dönüştüren HomeAway, bu sefer Stokholm, Arlanda Havaalanı’nda 15 senedir kullanılmayan uçuş kontrol kulesini kiralanabilir bir daireye dönüştürdü.


35 metre karelik alanına mutfak ve banyo sığdıran daire, 80 metre uzunluğundaki kulenin üzerinde şanslı ziyaretçilerini bekliyor. İsveçli artist Cilla Ramnek’in minimalist bir yaklaşımla 1960’ların gri tonlarını kullanarak tasarladığı sıra dışı mekan, İskandinav estetiğini yansıtıyor.


Daha önce hiçbir yerde görülmemiş panoramik havaalanı manzarası eşliğinde uçakların iniş ve kalkışlarını kuş bakışı izleyebilmek ve bu eşsiz deneyimi yaşayabilmek için geçmeniz gereken bazı safhalar var. HomeAway’in internet sitesi üzerinden düzenlediği yarışma ile sadece 5 şanslı kişi, bir geceliğine eski gözlem kulesinde konaklama fırsatını yakalayacak. Ayrıca her bir kazananın yanında 3 misafirini getirebileceği dört günlük tatilde, Stokholm, Kopenhag, Helsinki veya Oslo şehirlerinde konaklama seçeneği sunulurken, yeni kontrol kulesini görecek olan kazananlar, İsveçli şef Pontus Frithiof’un sahip olduğu Pontus in the Air adlı havaalanı restoranında yemek yeme imkanına sahip olacak.

 31 Temmuz’a kadar sürecek olan yarışmaya katılmak ve daha detaylı bilgi almak için HomeAway’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.