Universal Design Studio’dan İlham Veren İç Mekanlar

16 Mayıs 2022

Londra merkezli Universal Design Studio'nun, The Office Group'un Euston'daki çalışma alanı için tasarladığı iç mekan, British Library dahil olmak üzere birçok özel yapıdan ilham alıyor.

10 Euston Road olarak adlandırılan iç mekan, Universal Design Studio ve The Office Group (TOG's) tasarım başkanı Nasim Köerting tarafından yeniden tasarlandı. Çalışma alanları, kütüphane bölümü, dinlenme noktaları gibi birçok bölümüyle yeni tasarım, Londra’da bulunan birçok kuruma saygı duruşunda bulundu.
Köerting, "Kısaca özetlemek gerekirse burada ön plana çıkardığımız tasarım, en çok bulunduğu konumdan ilham alıyor" diyor. "210 Euston Yolu, British Library, Royal College of Physicians ve Wellcome Trust dahil olmak üzere çokça ilham verici ulusal kurumla çevrili."6.400 metrekarelik, yedi katlı bina, 800'den fazla çalışma alanı oluşturabilmek için yeniden geliştirildi. Giriş katında halka açık bir kafenin yanı sıra büyük bir resepsiyon ve oturma alanı yer alıyor. Binanın üst katlarından ikisi, bireysel işyerleri olmak üzere ofis olarak kullanılırken diğer katlarda ise daha küçük ofis birimleri ve ortak çalışma alanları yer alıyor.Universal Design Studio yardımcı direktörü Carly Sweeney, tasarımcıların, kalıcı olması ve fazla kurumsal görünmemesi açısından özellikle British Museum ve University College London gibi binaların mimarisinden etkilendiklerini söyledi.