Ünlü Hollywood malikânesi satışa çıkarıldı

19 Temmuz 2019

Bir zamanlar efsane aktris Marilyn Monroe'nun sahibi olduğu ünlü Owlwood Malikânesi 115 milyon dolara satışa çıkarıldı.

Hollywood’un en meşhur evlerinden Owlwood Malikânesi’nin geçtiğimiz haftalarda satışa çıkarıldığı duyuruldu. 40 dönümlük arazi üzerindeki bu muhteşem ev her ne kadar ihtişamı ile adından söz ettirse de bir zamanlar Hollywood efsanelerini ağırlamasıyla ünlü. On yıllar içerisinde malikâne Marilyn Monroe’dan Cher, Sonny Bono ve Tony Curtis’e kadar birçok Hollywood yıldızının yuvası olmuş. Şimdi ise 115 milyon dolara sizin olabilir.


1936 yılında Robert D. Farquhar tarafından dizayn edilen malikâne İtalyan Rönesans’ının etkilerini taşıyor. İnşa edildiği zaman Los Angeles’ın en geniş evi unvanını alan bu muhteşem evde dokuz yatak odası, on banyo, bir asansör, bir konuk evi, çalışanlar için ayrı bir yaşam alanı, bir tenis kortu ve bir olimpik yüzme havuzu bulunuyor.


İlk olarak Florence Letts Quinn için restore edilen evin bir sonraki sahipleri hotel yatırımcısı Joseph Drown ve 20th Century Fox’un kurucusu Joseph Schenk olmuş. Schenk malikâneyi satın aldıktan sonra bu muhteşem evi Marilyn Monroe’ya tahsis etmiş ve ünlü aktris evi bir kaçış noktası olarak kullanmış yıllarca. Schenk’ten sonra iş adamı William Keck’ in satın aldığı Owlwood Malikânesi daha sonraları Tony Curtis’e ev sahipliği yapmış. 1974 yılında Curtis’in doğum günü partisinde malikâneye âşık olan Cher evi 750,000 dolara satın alarak bu Tuskan stili malikâneyi yıllarca yuvası yapmış.


Zaman içerisinde birçok kez el değiştiren bu Hollywood müzesi niteliğindeki malikâne en son 2016 yılında 90 milyon dolara satışa çıkarılmıştı. Birkaç renovasyonun ardından tekrar piyasa çıkan Owlwood Multiple Listing Service aracılığıyla potansiyel alıcılara özel olarak gösteriliyor.