Ünlü Pasta Şefi Maxime Frédéric Mercek Altında

30 Mart 2023

LVMH'in öne çıkan otellerinden Cheval Blanc Paris'in pasta şefi Maxime Frédéric ile tanışın.

Lüks grubu LVMH'in Paris'teki lüks hoteli Cheval Blanc'ın baş pasta şefi Maxime Frédéric, aynı zamanda Louis Vuitton imzasını taşıyan bir tatlı koleksiyonunun yaratıcısı. Yetenekli şef, 2019'da (Le Chef) ve 2021'de (Galut & Millau) Yılın Pasta Şefi gibi aldığı unvanlar ile parlak bir kariyere sahip.


Genç yaşına rağmen başarılı bir kariyere sahip olan ünlü pasta şefi lüks otel Le Meurice'de ünlü şefler Camille Lesecq ve Cédric Grolet ile sonrasında ise Yannick Alléno, Alain Ducasse, Christian Le Squer gibi çok başarılı şefler ile birlikte çalıştı. Günümüzde ise La Vague d'Or restoranın baş şefi olan 3 Michelin yıldızlı Arnold Donckele ile çalışıyor. 
Enfes çikolata kreasyonları ile tanınan Frédéric, Paris'in en prestijli otellerinden bazılarında çalışarak zanaatını geliştirdi. Otelde bulunan LV Dream içinde ayrıca kendi kafesi bulunan şef, tatlıları ile hem lezzet hem de görsel bir şölen sunuyor. Cam kubbelerin altına özenle dizilmiş Louis Vuitton eklerler, gövdeleri dama tahtası desenli beze tartlar ve ünlü LV logosuyla süslenmiş çikolatalı tatlılar, LV Dream'in ikinci katında her gün eklektik bir kalabalığı kendine çekiyor.

Seine manzarası eşliğinde sunulan enfes lezzetleri barındıran ikonik safran renkli kutular kesinlikle göze hitap ediyor. Arka planda pasta şefi Maxime Frédéric'in imzası bir sansasyon yaratıyor.Sadece 33 yaşında olan, Gault & Millau rehberi tarafından 2022'de yılın en iyi pasta şefi seçilen Normandiya doğumlu şef, LVMH'nin dönüştürdüğü lüks otel Cheval Blanc'taki üç restoranının baş pasta şefi. Tasarlaması yaklaşık iki yılını alan kendi özel spesiyali millefeuille, Fou de Patisserie Ödülleri'nde jüriden Madeleine Ödülü'nü kazandı.