Vacheron Constantin ve Louvre İş Birliğinde Özel Saat Serisi

10 Haziran 2022

Vacheron Constantin ve Louvre Müzesi, her biri eski bir uygarlığa saygı duruşu niteliğinde, sınırlı sayıda üretilen Métiers d'Art saat serisi için iş birliği yaptı.

Kültürel mirası ve geleneksel sanatı korumaya odaklanan Vacheron Constantin ve Louvre arasındaki iş birliği 2019 yılına dayanıyor. Vacheron Constantin ve Louvre Müzesi’nin küratörleri ve tarihçileri arasında yakın iş birliği sonucunda tasarlanan yeni proje, sınırlı sayıda tasarlanan Métiers d'Art saat serisine odaklanıyor.
Koleksiyondaki her parça farklı bir antik uygarlığa atıfta bulunuyor. Toplamda 20 adet olacak şekilde sınırlı sayıda üretilen her parçadan beş adet mevcut. Vacheron Constantin CEO'su Louis Ferla, "Louvre ile ortaklığımızı son derece özgün buluyoruz" diyor. “Saat yapmanın ötesine geçtiğimizi düşünüyoruz ve orada bir bilgi alışverişi var. Bu bizim için harika bir ilham kaynağı.”
Ferla, teknik zorluklar hakkında “Bu konuda bizler için en zor olan şey saatlerin üretim süreciydi” diyor.


“Tasarımları titizlikle inceleyerek saatlerdeki birkaç detayı tamamen değiştirmek zorunda kaldık. Çoğunlukla her şey iyi görünüyordu, ama yine de bazı projelerimizi mükemmel olduğuna karar verene kadar erteleme lüksümüz olduğunu düşünüyoruz.” diyerek sözlerini noktalıyor.