#ValentinoEmpathy: İtalyan Sağlık Hizmetlerini Destekleyen Kampanya

11 Mayıs 2020

İtalyan markası Valentino, #ValentinoEmpathy ile İtalyan sağlık sistemini destekleyen markaların arasına katılıyor.

Piccioli: “Şu anda insanların birbirine olan teması eksik olsa da, her zaman empati ile birbirine bağlanabiliriz.”

İtalyan moda devi Valentino, COVID-19 ile mücadelede İtalya’daki merkezlerinden biri olan Roma Lazzaro Spallanzani hastanesini desteklemeyi amaçlayan kampanyası #ValentinoEmpathy’i (Valentino Empati) açıkladı.

Kreatif Direktör Pierpaolo Piccioli'nin “şu anda insanların birbirine olan teması eksik olsa da, her zaman empati ile birbirine bağlanabileceği, çünkü insanın duygulardan oluştuğu” fikrinden köklerini alan kampanya, farklı yerlerde çekilen bir dizi portreden oluşacak. Kampanya için seçilen sanatçılar, içinde bulunduğumuz bu karmaşık anı belgeler nitelikte olacak.

#ValentinoEmpathy kampanyasının özel oyuncu kadrosu şu anda dünyaca ünlü bir grup sanatçı, Model, Valentino ile yakın çalışan isimleri kapsıyor: Adut Akech, Anwar Hadid, Christy Turlington, Ellery Walker Harper, Ghali, Gwyneth Paltrow, James Turlington, Janet Mock, Laetitia Casta, Laura Dern, Leon Dame, Liu Wen, Mariacarla Boscono, Şair Mustafa, Naomi Campbell, Rafferty Yasası, Rossy de Palma, Rula Jebreal, Shu Qi, Tali Lennox, Tang Yan ve Vittoria Ceretti.

Bu, modaevinin desteklediği tek proje değil, pandeminin başlangıcında Mayhoola ve Valentino, Milano hastanesi Luigi Sacco ve İtalyan Sivil Koruma'ya iki milyon avro bağışladı, Fransız La Fondation Hapitaux de Paris yardımına bir milyon avro bağışladı - Madrid Fuarı'nda kurulan saha hastanesine Hapitaux de France (FHP-HF) ve bir milyon avro. Roma hastanesine yapacağı bir milyon avro bağış ile de pandemi yönetiminin sonraki aşamalarını destekleyecek.