Vancouver’da Bir İtalyan Adresi: Caffe La Tana

01 Mart 2019

Osteria Savio Volpe ve Pepino’s Spaghetti House’un ardındaki ekip, üçüncü adresleri Caffè La Tana ile karşınızda. 19. yy. İtalya'sını günümüze taşımak isteyen adres amacına ulaşmış.

Ste Marie tasarım stüdyosunu tarafından tasarlanan mekan, iç dekorasyonuyla Vancouver’ın gözdesi olmaya aday. Burada kendinizi gerçekten İtalya’da hissedebilirsiniz, küçük, bol sohbetli ve sıcacık bir ortam sizi bekliyor. İtalyan kahveleri, pastane işleri, sandviçler ve ev yapımı makarnalar astral seyahat yaşatacak türden. Bir de bunlara İtalyan şarküteri ürünleri ve peynirleri eklediğimizde La Tana mutfağı oldukça renkleniyor.Mekanda tüm şıklığı yaratan yeşil mermerler her yerde, antik raflar ve özel ahşap çalışmalarla ve el boyaması duvar kağıtlarıyla süslü olan kafe, klasik İtalyan zevkini günümüz ihtiyaçlarıyla harmanlamış.  Ortaklardan  Craig Stanghetta, İtalya’da geçen çocukluğunu Vancouver’a taşımak istemiş, amaçları tamamen sıcak, kucaklayıcı ve özel bir yer yaratmak olmuş.  Hedeflerine ulaşmış gibi duruyorlar, 19. yy. İtalya’sını, o dönemin çarpıcı güzelliğini ince bir gözle ortaya koymak tam anlamıyla bu olsa gerek.

Barok işçilik ve modern tasarımların bir araya geldiği İtalyan ‘’market’’inde yok yok. Burada müşteriler istedikleri ürünü alıp eve götürebilirler veya arkadaşlarıyla buluşma yeri olarak belleyebilirler. Yolunuz düşerse uğranacak yerler listesine almanızı öneririz.

caffelatana.ca