Vara of London’dan yeni koleksiyon

12 Eylül 2019

Mücevher tasarımcısı Mayuri Vara, markası Vara of London’ın yeni koleksiyonu Privé için ilhamını Elizabeth Taylor ve dinamik Hong Kong şehrinden alıyor.


2014 yılında ilk mücevher koleksiyonunu kendi yarattığı markası Vara of London ile tanıtan Hong Kong’lu Mayuri Vara aradan geçen beş yıl içerisinde oldukça gözde bir lüks mücevher markası yaratmayı başardı. İlhamını kültüründen alan Vara, yeni koleksiyonu Privé ile zamansız ve zarif mücevherler yaratıyor.


Kendisinin takmaktan zevk alacağı parçaları bulmakta zorlanan Vara, çareyi mücevher tasarımcısı olmakta bulmuş ve bu konuda kendisini oldukça eğitmiş. Özel günlerde öne çıkacak parçaların yanında günlük hayatta da kullanılabilecek lüks ve zevkli mücevherler üreten Vara, ürünlerini bir set halinde alıcıların beğenisine sunmaktansa her bir parçayı tek başına öne çıkararak lüks mücevher üreticileri arasından sıyrılmayı başarıyor.


Yeni koleksiyonunda da markasına ilham olan Elizabeth Taylor ve Anna May Wong’a gönderme yapan Vara, Londra’nın şık kadını ile Hong Kong’un ışıltılı hayatını bir araya getiriyor. Privé koleksiyonunda 12 farklı parçaya yer veren Vara aynı zamanda farklı değerli taş ve materyalleri kullanıyor. 19 ayar beyaz ve pembe altın içeren koleksiyonda yakutlar, pembe safirler ve elmaslar öne çıkıyor.


Önceki koleksiyonlarında olduğu gibi yeni koleksiyonunda da tasarımcının amacı her bir parçanın tek başına kullanılabilmesi. Bunun yanında Vara kendi mücevherleri ile diğer mücevherlerin de rahatlıkla kombin edilmesi için zamansız parçalar yarattığının altını çiziyor.

Mayuri Vara, mücevher tasarımının yanı sıra parçası olduğu sosyal yardım projeleri ile de adından oldukça söz ettiriyor. Tasarımcının son olarak Vietnamlı çocuklara yardımları ile bilinen Christina Noble Children’s Charity’ye ve The Women’s Foundation Hong Kong’a koleksiyonlarından parçalar bağışladığı biliniyor.


Her ne kadar mücevher tasarımcısı olarak kendisine hatırı sayılır bir ün yapsa da Vara’nın gelecek planları oldukça iddialı. Paris Couture Moda Haftasında eserlerini sergilemek istediğini belirten Vara, Vara of London markasının dünyanın önde gelen lüks mücevher markaları arasında gösterilmesini umuyor.