Veronica Toppino'nun sosyal mesafeli şapkaları

27 Mayıs 2020

Veronica Toppinonun şapkaları, mevcut pandemi sırasında modada işlevselliğin rolünü hatırlatırken giyim ve aksesuarların sosyal mesafelerde nasıl önemli bir rol oynayabileceğini yansıtmayı amaçlıyor.

Veronica Toppino: "koruma, giysinin temel işlevlerinden biridir."

Veronica Toppino, sosyal mesafe şapkalarını oluştururken, insanların şıklığını korurken korunaklı hissetmelerine yardımcı olmayı amaçlayan tasarımında sosyal mesafenin tarihsel örneklerine baktı.


İtalyan kostüm tasarımcısı ve değirmeni olan Toppino, büyük, bükülmüş alüminyum yapılardan oluşan iki şapka yarattı. Toppino, "koruma, giysinin temel işlevlerinden biridir," diyor. "Bunu genellikle görmezden geliriz çünkü stil ve cazibe hakkında düşünmeyi tercih ederiz."


"Ama sosyal mesafenin çok yaygın bir terim haline geldiği garip bir zamanda yaşadığımız için şu soru ortaya çıkıyor: elbise bizi bu durumda da korumaya nasıl yardımcı olabilir?


Şapkalar, mevcut pandemi sırasında insanların modadaki işlevselliğin rolünü hatırlatırken özellikle giyim ve aksesuarların sosyal mesafelerde nasıl önemli bir rol oynayabileceğini yansıtmayı amaçlıyor.