VIDIVIXI’nin sanal showroom’unda modernist Mexico City'yi yeniden keşfedin

27 Mayıs 2020

VIDIVIXI’nin yeni showroom'unu ziyaret edin ve Mexico City’dan modernist yerel tasarımları keşfedin.

Coplowe: "Bu showroom, bizim için iş birliklerinin yanı sıra ABD ve Meksika arasındaki kültürel alışveriş için bir tasarım merkezi olarak kullanma fırsatının önünü açtı."

Öngörülebilir gelecek için geçerliliğini koruyan seyahat kısıtlamasıyla, Mexico City'nin canlı atmosferine yolculuk etme fikri şu an için uzak bir hayal gibi görünebilir. Aslında Mart ayında açılması planlanan tasarım şirketi VIDIVIXI'nin yeni tanıtılan showroom alanı, sosyal mesafe önlemleri hafifletildikten sonra ziyaretçileri bizzat karşılayabilecek olsa da, adını Latince'de 'gördüm, yaşadım' cümlesinden alan VIDIVIXI, yarattığı sinematik atmosferi, şimdilik sanat olsa da, takipçileriyle paylaşmaya karar verdi.


İlk olarak Brooklyn'de tasarımcı Mark Grattan tarafından 2014 yılında kurulan VIDIVIXI, 2016 yılındaki taşınmasından bu yana Mexico City merkezli bir operasyon olmuştur. Grattan, kreatif direktör olarak stüdyoyu yöneten stüdyo ortağı Adam Caplowe ile birlikte, şirketin üretimi, yeni fiziksel alanı ve beraberindeki showroom koleksiyonuyla bir üst seviyeye yükseldi.


Colonia San Rafael'de, 1949'da inşa edilen terk edilmiş Cine Operası'nın tam karşısında yer alan VIDIVIXI'nin tek odalı açık planı sonrasında üç odaya bölünmüş. Daha önce Grattan ve Caplowe'un eline geçmeden önce bir sanatçının stüdyosu olarak kullanıldığından, klasik, vintage ve modern tasarım yaklaşımlarının yer aldığı çağdaş yaşamı stilini kutlayan VIDIVIXI'nin yaklaşımını yansıtmak için büyük miktarda yenileme yapılması gerekiyordu. 


Grattan, sanatçıları, tasarımcıları, ve birkaç arkadaşını showroom'a parçalar eklemeye davet etti. VIDIVIXI'nin tipik olarak cam, krom ve derinin öne çıktığı cesur ve kıvrımlı formların kendi imzasıyla uyum sağlayan eklemeler, Kristen Giorgi tarafından eliptik bir cam bölme ile süslenmiş yemek masasının yanında asılı olan panoramik bir tabloyu içeriyor.


Mekanda, Bower Studios'un parçalarının yanında yerel olarak üretilen Farrah Sit tarafından özel olarak tasarlanmış kavisli bir masa lambası mekana başka bir kültürel diyalog katmanı getiriyor.


"Showroom bizi tam anlamıyla bizim için çok önemli olan Meksika manzarasına bağlıyor," diyor Caplowe. "Ayrıca bu showroom, bizim için iş birliklerinin yanı sıra ABD ve Meksika arasındaki kültürel alışveriş için bir tasarım merkezi olarak kullanma fırsatının önünü açtı," diyerek ekliyor.

Fotoğraflar: Pia Riverola