Vietnam’da farklı bir gastronomi deneyimi

11 Ekim 2019

Ho Chi Minh şehrindeki The Reverie Saigon oteli Vietnam lezzetlerini seçkin bir gastronomi etkinliği ile konuklarıyla paylaşıyor.

Vietnam’ın en önemli şehirlerinden Ho Chi Minh’de 2015 yılında kapılarını açan otel The Reverie Saigon açıldığı günden itibaren şehrin lüks konaklama sahnesinde ezber bozmaya devam ediyor. Konaklama ayrıcalıklarının yanı sıra bünyesinde Vietnam mutfağından İtalyan mutfağına kadar birçok farklı restoran barındıran otel hem turistlere hem de yerel halka hitap etmeyi başarıyor.


Vietnam’ın gastronomi zenginliğini farklı organizasyonlar ile tanıtmayı misyon haline getiren otelin yeni hamlesi ise Ho Chi Minh şehrini daha yakından tanımayı isteyenleri hedefliyor. Ülkenin ve şehrin gastronomi kültürünü hakkını vererek paylaşmayı isteyen The Reverie, şef ve TV starı Luke Nguyen ile konuklarını altı ila sekiz saat arasında değişen bir gastronomi macerasına davet ediyor.


Nguyen’in eşliğinde tur District 1’in simgelerinden Notre Dame Katedrali, tarihi posta ofisi ve kolonyal dönemden kalma Fransız Sarayı’na yapılacak kısa geziler ile başlıyor ve bu gezilerden sonra ise Vietnam’ın gastronomi dünyasına adım atılıyor. Nguyen’in en sevdiği kafede içilen bir kahvenin ardından, Vietnam sokak lezzetlerinin en iyi durakları ve en iyi ev yemeği yapan restoranları keşfediliyor. Kısa bir tekne turunun ardından gezi Ho Chi Minh’in kanallarının hemen yanı başında alınan ferahlatıcı içkiler ile gezi devam ediyor. Nguyen Hue Boulevard’da bir süre şehir keşfedildikten sonra Nguyen ünlü restoranı Vietnam House’da akşam yemeği yeniliyor. Tura devam etmek hem şehri hem de şehrin gece hayatını keşfetmek isteyenler, lezzetli akşam yemeğinden sonra geceye Vietnam’ın en ünlü gece kulüplerinde devam ediliyor.

Şef Luke Nguyen’in önderliğindeki tur, en az iki en fazla 10 kişiden oluşuyor. Bu tura katılıp Ho Chi Minh şehrini ve Vietnam’ın köklü gastronomi kültürünü keşfetmek isteyenlerin kişi başı 810 doları gözden çıkarmaları gerekiyor.