Vilebrequin’dan Renkli Yaz Koleksiyonu

16 Mayıs 2022

Fransız mayo markası Vilebrequin ve JRP Editions, Londra sanat fuarı “Eye of the Collector” kapsamında sergilenen özel bir yaz koleksiyonunda bir araya geldi.

John M Armleder, Sylvie Fleury, Kenny Scharf ve Mickalene Thomas gibi isimlerin eserleriyle süslenen yeni koleksiyon, yaz ruhunu sanatsal bir dokunuşla buluşturuyor.


Tuval üzerine rastgele renkler sıçratılarak oluşturulan işler, Vilebrequin'in neşe, özgürlük ve rahatlama duygularına dayanan kişisel yaklaşımı için son derece uygun bir görsel metafor.


Sanatsal yönüyle ses getirmeyi ve özel bir koleksiyon yaratmayı hedefleyen marka, farklı yaklaşımlara sahip sanatçıları ortak bir konu etrafında bir araya getiriyor. Sanatçıların kişisel çalışmalarının gücü ve sanatsal dillerinin netliği, Vilebrequin'in projesinde ortak bir paydada buluşuyor ve bu özellik, koleksiyonu dikkat çekici bir konuma ulaştırıyor.JRP Editions CEO'su Arnaud Hubert ve Bovier tarafından düzenlenen bir sergi ile koleksiyon, Mayıs ayında Londra'nın tarihi Two Temple Place'da düzenlenen “Eye of the Collector” kapsamında ziyaretçileriyle buluşacak.