Vincent Darré, OKA ile Beraber Tasarladığı Özel Koleksiyonu Tanıttı

24 Mart 2022

Fransız tasarımcı Vincent Darré, İngiliz markası OKA ile birlikte çalıştığı yeni koleksiyonunda birbirinden ilginç mobilya ve ev aksesuarı sunuyor.

Schiaparelli salonunu yakın zamanda yeniden tasarlamasıyla dikkat çeken Fransız tasarımcı Vincent Darré, zengin renkler, ilginç desenler ve fantastik şekillerle öne çıkan özel bir estetik algısına sahip.

Önümüzdeki bahar aylarında Vincent Darré ve OKA, özel bir ayna, iki taraflı gösterişli bir vazo, sütun halinde bir zemin lambası ve bir adet mermer konsoldan oluşan koleksiyonunu tanıtıyor. 

Darré, "OKA'nın renk ve desen kullanımı bana sevdiğim aristokrat stilini hatırlatıyor" diyor. “Parçalarım için daha çağdaş ve fantastik bir şekilde tasarlanmış bir imaj hayal ettim.” diyerek devam ediyor.

Koleksiyonun lansmanını OKA Kreatif Direktörü Sue Jones ile birlikte bir video sunumunda gerçekleştiren Darré, renk ve desenin etkileyici kullanımıyla dikkat çeken Bloomsbury dekorasyon stiline hayran olduğunu da belirtiyor. İşbirliğinin başlangıcında, Darré'ye Jean Cocteau-esque tarzında parçaları yaratması için bir açık forum veriliyor. Jones “Vincent'ın yaratıcı sürecine müdahale etmem söz konusu değildi; serçe parmağı bile çoğu insanın hayatında sahip olduğundan daha fazla yaratıcılığa sahip” diyor. 

Darré, "Mobilyalarım farklı ve sürrealist, her seferinde aynı şeyi yapmamayı seviyorum" diyor. “Siyah beyaz bir şeyler yapmak benim için yeni bir şeydi. Bu koleksiyonu seviyorum çünkü tam olarak Jean Cocteau ve La Belle et La Bête'nin bir karışımı gibi." diyerek koleksiyon ile ilgili hislerini yorumluyor.