Virgil Abloh’un yeni sergisi 2020’de Paris’te

30 Kasım 2019

Son zamanlarda ürettiği sanat eserleri ile ön plana çıkan moda tasarımcısı Virgil Abloh yeni sergisinin önümüzdeki Ocak ayında Paris’te açılacağını Instagram hesabından duyurdu.

Off-White'ın kurucusu ve Louis Vuitton erkek giyiminin kreatif direktörü Virgil Abloh, moda dünyasındaki başarısını işbirliktelikleri ve sanat sergileri ile başka bir boyuta taşıyor. İlk solo sergisi “Figures of Speech” ile sanat dünyasından oldukça pozitif bir geri dönüş alan ve yoğun ilgiden dolayı serginin süresini uzatan Abloh, sağlık sebebiyle izinde olsa da yeni sergisinin müjdesini Instagram hesabından verdi.


Mimarlıktan DJ’liğe birçok alanda hünerlerini sergileyen ve tasarımın sınırlarını zorlayan Abloh, "Efflorescence" adlı yeni sergisi için tarihi Ocak 2020 olarak verirken mekânın da Paris’teki sanat galerisi Galerie kreo olacağını duyurdu.


Serginin tanıtım kitinden paylaştığı bir görselle multidisipliner Efflorescence’ın bir sergi olacağının sinyallerini veren Abloh’un yeni eserlerini görmek için kısa bir süre daha beklememiz gerekiyor.