Vitamin C

11 Temmuz 2018

Vücutta çok az kalan ama en faydalı vitaminlerden biri olan C vitamini, cildin sıkı ve aydınlık olmasını sağlıyor. Peki güzellik gurularının son favorisi, piyasadaki hangi ürünlerin içinde sizi bekliyor?

"Özellikle cilt yaşlanması ve leke problemleri olan kişilerin C vitamini içerikli bakım kozmetiklerini tercih etmeleri faydalı olacaktır. Günümüzde C vitaminli gece ve gündüz kremleri, göz çevresi kremleri, serumlar ve cilt temizleyici ürünleri bulmak mümkündür."

Genellikle limon, portakal gibi meyveler sayesinde adı geçen çok özel vitamin C vitamininin cilt güzelliğine olan faydalarıyla tanışın.

CAUDALIE VineActiv Glow Activating Anti-Wrinkle Serum - ERNO LASZLO White Marble Dual Phase Vitamin C Peel

İnsan vücudunda depolanamayan C vitamini, doğal beslenme ile gerektiğince alınamadığında hekim tavsiyesiyle dışarıdan farklı yollarla alınır. Vücudumuzda bu kadar az kalabilen, fakat faydaları çok fazla olan bu vitamin yapılan araştırmalar sonucunda ciltteki olumlu etkilerinden dolayı kozmetik sektöründe de, yeni jenerasyon bakım ürünlerinde kısa sürede yerini alır haliyle. Özellikle cilt gençleştirme bakımları ve leke problemleriyle savaşmak için kullanılan C vitaminli iksirler, kullanım alanlarına ve ihtiyaca göre, vitaminin tüm özelliklerini taşıyor. Şimdi C vitamini, gece ve gündüz kremleri, göz çevresi kremleri, serumlar ve cilt temizleyici ürünleri olarak karşımıza çıkıyor.

DR NIGMA TALIB Vitamin D Sun (60 kapsül) - SARAH CHAPMAN Radiance Recharge System 10x1 ml

Peki vitaminin cilt üzerindeki olumlu etkileri nelerdir?

- C vitamini çok güçlü bir antioksidandır ve antioksidan üretimine yardımcı olur.

- Cilt renginin oluşmasında görevli melanin hormonlarının ve bunlara bağlı melanosit hücrelerinin etkinliğini ortadan kaldırarak, cilt tonunun kusursuz bir şekilde eşitlenmesine olanak sağlar.
- Özellikle cildin genç kalmasında temel yapı proteini olan kollajenin sentezinde etkili ve aktif rol oynar.


DR. DENNIS GROSS SKINCARE C + Collagen Deep Cream, 50g - PERRICONE MD Vitamin C Ester 15

Şu an piyasada bulunan en iyi ürünlerin başında gelen Perricone MD’nin serumu, antioksidan deposu C vitamini en konsantre halinde %15 oranında içinde barındırıyor. Sarah Chapman’ın 10 günlük kullanım şatları, cildi sıkılaştırmayı ve aydınlatmayı hedefliyor. Erno Laszlo’nun çift aşamalı bakımı, cildi siyah lekelerden ve renk uyumsuzluklarından arındırıyor. Dr. Dennis Gross Skincare, C + Collagen Deep Cream’i parıltılı bir cildi ve korumasını sağlıyor, Caudelie’nin Vine (Activ) serumu C vitaminini yaşlanma etkilerini azaltmak için kullanıyor. Vitaminde bile ‘old-school’ taraftarıysanız, Dr. Nigma Talib’in Vitamin D Sun ürünüyle, vitamini kapsül olarak da kullanabilirsiniz.