Vivienne Westwood’un Ardından

01 Mart 2023

İngiltere'nin gelmiş geçmiş en önemli moda ikonlarından biri olan Vivienne Westwood'un hayatı ve kültürel mirası ünlü katılımcılar eşliğindeki törende anıldı.

Aralık ayında vefat eden Westwood'un ardından 16 Şubat'ta düzenlenen 90 dakikalık törende, duygu dolu performansların öne çıktığı anlar yaşandı. Bunların arasında, tasarımcının yakın çevresinden olan Avustralyalı müzisyen Nick Cave’in piyano başında gerçekleştirdiği “Into My Arms” performansı yer aldı. Bir diğeri ise  Buddy Holly'nin “Raining in My Heart” şarkısını yeniden ele alan Amerikalı müzisyen Chrissie Hynde’nin gitar ile gerçekleştirdiği akustik performans yer aldı.


Westwood’u anmak için bir araya gelen katılımcılar, konuşmalarında ünlü modacının ikonik vizyonunu ve yaşamındaki çeşitli mihenk taşlarını ele aldılar. Katılımcılar arasında, Paul Smith, Kate Moss, Tracey Emin, Elle Fanning, Victoria Beckham, Pam Hogg, Lily Cole, Liberty Ross, Bianca Jagger, Georgia Jagger, Bob Geldof, Sadie Frost, Jade Parfitt, Mark Moore, Giles Deacon, Beth Aynen, Zandra Rhodes, Brian Cox, Richard E. Grant, Ellen von Unwerth, Paloma Faith, Erdem Moralioğlu, Matty Bovan, Stormzy, Alexa Chung, Vanessa Redgrave, Christina Hendricks, Hamish Bowles, Edward Enninful ve Anna Wintour gibi moda ve kreatif sektörlerden önde gelen isimleri yer aldı.