Volkswagen’den Tamamen Elektrikli Sedan Araba

20 Nisan 2023

Passat Sedan'ın üretimini sonlandıran Volkswagen, elektrikli araç pazarındaki sedan eksiğini Volkswagen ID.7 ile dolduracak.

Volkswagen’in üst orta sınıftaki tamamen elektrikli ilk modeli olan yeni ID.7’nin lansmanı yapıldı. 700 kilometreye varan menzil, gelişmiş güç aktarma sistemleri, geniş iç mekan ve üst sınıf teknolojiler, ID.7'yi uzun mesafeli yolculuklar için konforlu hale getiriyor.


ID.7 ile Volkswagen’in elektrikli atağının bir sonraki adımını attıklarını söyleyen Volkswagen Binek Araç CEO'su Thomas Schäfer “ID.7 üst düzey konfor ve uzun menzil sunuyor. Hedefimiz 2030 yılına kadar Avrupa'daki satışlarımızın yüzde 80’inin elektrikli olması. 2033 yılından itibaren Volkswagen, Avrupa'da sadece elektrikli araç üretecek.” diye belirtti.


Orta konsola yerleştirilen 15 inçlik bilgi eğlence sisteminden ise araç içerisindeki her şey kontrol edilebiliyor. Bu yeni araç aynı zamanda, "Travel Assist" isimli otonom sürüş teknolojisi sayesinde birçok park işlemini tek başına yapabiliyor. Sadece bununla kalmayan otomobil, yol hafızası sayesinde 50 metreye kadar girdiği park alanlarından yine tek başına çıkabiliyor. 


ID.7 lansmanının 2023 yılı içinde Avrupa ve Çin'de; 2024'ten itibaren Kuzey Amerika ve Türkiye’de yapılması planlanıyor.