Wes Anderson’dan Film Önerileri

30 Mart 2020

Ünlü yönetmen Wes Anderson, özel film seçkileri yayınlayan Criterion Collection'a yazdığı bir e-postada şu sıralar izlediği 6 filmi paylaştı. Anderson’ın önerdiğini filmleri sizin için bu yazıda topladık.

İzleme listenizi, “arthouse” filmin önde gelen ismi Wes Anderson’dan daha iyi kim seçebilir? Film yapımcısı Anderson, sosyal mesafe günlerinde izlediği filmleri, bağımsız yayın platformu The Criterion Channel'a ilettiği bir e-postada ele aldı.

Görünen o ki, yönetmen Wes Anderson, hangi filmleri izlediğini platforma bildirmek için ara sıra mektuplar yazıyormuş. “Bu sıralar filmlerinizi sıklıkla izliyorum ve size birkaçından bahsetmek istedim,” diyerek listesine başlıyor Anderson.


“Raymond Bernard! Antoine de Saint-Exupéry tarafından kaleme alınmış  Anne-Marie. Daha önce hiç denk gelmemiştim… Yine aynı yönetmenden, Les Misérables (Sefiller) bir şaheser. Harry Baur’ın performansı nefes kesici. Ayrıca, Wooden Crosses (Ahşap Çarmıklar) da beğendiğim filmler arasında.”“Daha önce Arthur Hiller'ın The Out-of-Towners’ını (Şehir Dışından) hiç izlememiştim. Adeta bir zaman makinesi.”“Louis Malle belgesellerini de yeniden izlemek... Özellikle And the Pursuit of Happiness. (Ve Mutluluk Peşinde) eşsiz bir deneyim.”An Angel at My Table’ı (Masamda Bir Melek) daha kaç kez tekrar izleyeceğim?”