What Men Want

03 Aralık 2018

Hediye ayına gireli birkaç gün oldu ama liste uzun... A Journal editörleri, erkekler için el yapımı markalardan 5 yılbaşı hediyesini sizin için seçti...

"John O’Sullivan, Gladstone London'ı kurduğunda amacı, Londra’da 1920'lerde üretilen el yapımı bavulların stillerini ve yapım tekniklerini yeniden canlandırmaktı."
En iyi kulaklıklar
Onlar ilk bakışta yarı değerli taşlardan yapılmış kol düğmeleri gibi görünüyorlar. Texas merkezli hi-fi uzmanları Noble Audio tarafından üretilen kulak içi kulaklıklar, istenilen materyalde yaratılabiliyor, özellikleri ise yine kullanıcının zevkine göre şekillendiriliyor.

Modern tarih
Ermenegildo Zegna’nın ısmarlama palto hizmeti, modern kumaşları tasarım tarihi ile birleştiriyor. Palto konusunda titiz erkekler için yaratılan servis, tamamıyla işlevselliği aşan kişisel bir ifade biçimi. Mesela müşteri, büyükbabasının bir paltosunu yeniden yaratabiliyor. Teknolojik alt yapısıyla Zegna, tarih anlayışını tasarımda buluşturan kumaşlar da yaratabiliyor.

Özel heykeller
Kardeşler Robert ve Gavin Paisley'nin alçı ve 3 boyutlu mimari modellerinden oluşan heykelleri, ısmarlama da olabiliyor. Çoğu zaman ailenin tarihindeki önemli bir evi hatırlama veya bir projenin tamamlanmasını kutlamanın bir yolu olarak bu heykeller tercih ediliyor. Çalışmaları, bir lastik kalıpla kaplanmış ve sıvada dökülen dayanıklı naylondan yapılmış bir 3D baskılı modelin üretimi ile başlıyor. Kardeşler ve ustaları daha sonra kazıklı metal pencereler, kapılar ve akrilik balkonlar gibi mimari detaylar ekliyorlar.

Bir valizden fazlası
Usta John O’Sullivan, Gladstone London'ı kurduğunda amacı, Londra’da 1920'lerde üretilen el yapımı bavulların stillerini ve yapım tekniklerini yeniden canlandırmaktı. En romantik yılbaşı hediyelerinden biri olabilecek çanta ve valizlerin derileri elde kesiliyor. Sipariş ile üretilen çantalar eğer istenirse grafiti ya da diğer elle boyama efektleriyle tamamlanabiliyor.

Rüya gitar
Gibson gitarlarının stilleri de, kendine has ait bir rock efsanesinin parçasıdır. Nashville merkezli marka özel serisinde, özel baskı ve vintage modelleri yeniden üretiyor. Kişiselleştirmeyi bir adım daha ileri götürmek isteyenler için Gibson, ısmarlama Made2Measure ile müşterilerinin seçtikleri ikonik modelin gövde detayından fretboard tasarımına kadar detaylı bir hizmet sağlıyor.