Wisconsin’de Rusti̇k Göl Evi̇

16 Eylül 2022

1920’lerde inşa edilmiş modern ama rustik kır evi eşsiz göl manzarası ile bir araya geliyor.

Michael Del Piero Good Design’ın Michael Del Piero’su, 1920’lerden kalma, göl kenarındaki mütevazi evini neredeyse iki yıl süren bir çalışma sonucu, resimlere konu olabilecek bir eve dönüştürmüş.

Evde göze çarpan en önemli noktalardan biri eşyaların sofistike olması ve yine de hiçbirinin çok değerli gözükmemesi. Ancak gerçek bunu yansıtmıyor, çünkü evin çoğu köşesi, Del Pioro’nun müşterilerinin sanat koleksiyonları ve insan eliyle yapılmış değerli objelerle dekore edilmiş.


“Evdeki hiçbir şey nereden geldiğini ya da etiket fiyatını açıkça yüzünüze yüzünüze bağırmıyor. Ondan ziyade sizi eğlenmeye ve keşfetmeye davet ediyor.” diyor Del Piero. “Ev sizi kollarını açarak kucaklıyor.”


Wisconsin’deki evini dekore etmek için Michael Abraham ile çalışan Del Pioro, mimarın, mutfağı evin en iyi göl manzaralı ama aslında orjinalde bir antre alanı olan yere çekmesinden çok hoşlanmış. “Bu şekilde yeni mutfak göle bakıyor. Işık ve manzara o alanda çalışmak ve takılmak için daha uygun bir yerde kullanılamazdı” diyor Del Pioro. Evin diğer açık alanları da estetik açıdan ve evin kullanışlığını arttırması bakımından yeniden düzenlenmiş.
Evin bir diğer önemli öğeleri de şömineler - iki tanesi sıvayla çevrelenmiş ve biri de sert, pürüzlü kireç taşı ile Michael Del Piero Good Design tarafından tasarlanmış. “Ben orjinal bitişleri olan şeyleri severim, çok net şekilde insan eliyle yapılmış gibi duran ya da parlak ve yeni görünen şeylerden hoşlanmam -  tam bir patina kızıyım.” diyor Del Pioro.