Xplore Tommy

31 Temmuz 2018

Tommy Hilfiger, ulaşılabilir moda markaları arasında geleceğe en yakın olanı şu an. Yeni piyasaya sürdüğü Tommy Jeans Xplore koleksiyonuyla tanışın...

"Tommy aslında bir tür moda sosyal medyası oluşturuyor. Markanın çipli parçalarını uzun süre kullanırsanız, hediye çekleri ve sürpriz hediyelerle şımartılabiliyorsunuz."

Teknolojiye ayak uydurmayı, giyilebilir teknoloji parçaları yaratma konusunda bir hayli zor takipte olan moda dünyasına Tommy Hilfiger, ‘o iş tam olarak böyle yapılır mesajını’ veriyor yeni koleksiyonuyla. Peki bunu nasıl mı yapıyor? Tommy Jeans Xplore koleksiyonundaki jean, sweatshirt, etek ve birçok aksesuara bir çip ekliyorsunuz ve bu çip hareketlerimizi takip edebiliyor.

Eklenen bu çip, Xplore App isimli bir uygulamayla birlikte çalışıyor ve o parçayı kaç kez giydiğinizi, nerelerde giydiğinizi size ve bu App vasıtasıyla oluşturduğunuz topluluğa gösteriyor. Bir tür moda sosyal medyasına dönüşen bu grupta, eğer bu çipli parçaları ve aplikasyonu uzun süre kullanırsanız, Tommy hediye çekleri ve sürpriz hediyelerle kullanıcılarını şımartmayı hedefliyor. Tabii ki bu çip var olduğu için sürekli takip ediliyor hissi gelebilir ama çözüm çok kolay çünkü bu çipi isterseniz kapatabiliyorsunuz. Ama işin cilvesi ise şu; eğer kapatırsanız daha önce biriktirdiğiniz ödül puanları da yok oluyor.
tommy hilfiger xplore ile ilgili görsel sonucu
*Uygulama ve giyilebilecek ürünler şu an için sadece ABD’de satışta.