Yaratıcı el dezenfektanları yardım için açık artırmada

08 Temmuz 2020

İngiliz Kızıl Haçı için bağış toplanan Christie’s müzayedesindeki Bompas & Parr yarışmasını kazanan tasarımlarını keşfedin.

Pandemi dönemi boyunca dünyanın dört bir yanından tasarımcılar virüsün yayılmasını önlemeye yardımcı olabilecek ürünler tasarlamak için yaratıcılıklarını kullanıyorlar. Bu yaratıcılık dalgasından faydalanmak ve süreçte Kızıl Haç için para toplamak amacıyla, deneyimsel tasarım şirketi olan Bompas & Parr, Hijyen Çeşmesi adlı bir el dezenfektanı tasarım yarışması başlatmak için Design Müzesi ile bir araya geldi.


Bo Willis

Tasarımcılara ya da sadece iyi bir fikre sahip olanlara açık olan yarışma, katılımcıları gelecekteki el dezenfeksiyonu vizyonu için fikirlerini sunmaya davet etti. "Bu durumun, küresel ölçekte kamu sağlığına fayda üreten yeni davranış normlarının kurulmasını hızlandıracağı umuyoruz." diyor, yarışmanın organizatörleri. Pandemiyle mücadele çabalarını desteklemek için İngiliz Kızıl Haçı’na bağış sağlayan yarışmanın nihai amacı, insanların kamusal alana nasıl güvenli bir şekilde yeniden girebileceklerini keşfetmek olarak tanımlanıyor.

Steve Jarvis
Conrad Haddaway, Two much Studio and Inga Ziemele