Yazın vazgeçilmez şıklığı: Çizgili gömlek

10 Haziran 2021

Moda tasarımcısı ve Sébline kurucusu Charles Sébline, "İnsanların uzun süredir giymek isteyeceği parçalar yapmakla ilgileniyorum." diyor.

Yarı Fransız, yarı İngiliz moda emektarının kendi adını taşıyan gömlek markası, çizgililerle bezeli göz alıcı bir stil yelpazesine sahip.

Sébline, 2019 yılında kurulan gömlek markasının Anglo-Fransız yönlerini ortaya çıkarıyor. Kurucu, “Modadaki ilk işim 1990'ların sonunda Yves Saint Laurent’ın haute couture atölyesindeydi,” diyor. “Fransız sanatı bana bir düğme yakaya bakmam ve onu sunmanın yeni bir yolunu bulmam için ilham verdi.” Sébline’ın Breton çizgili önlüğü gömleğinin ilhamı ise, Londra doğumlu modacı Neil Munro “Bunny” Roger’dan geliyor.


Moda evinin sahibi Charles Sébline, tasarımlarını şu şözlerle betimliyor: “Tasarımlarımda kolaylık ve formalite ile oynamayı seviyorum. Trendler beni heyecanlandırmıyor, insanların uzun süreler boyunca giymek isteyeceği parçalar yapmakla ilgileniyorum.”


Biraz sıcak havanın ve güneşin tadını çıkaranlar ve çıkarmak isteyeneler için, Sébline’ın son derece sofistike silüetleri, ister St. Tropez’de güneş batarken ister arka bahçede spor yaparken giyilsin, yazın vazgeçilmezi olmaya aday.