Yeni Ferrari Purosangue

10 Kasım 2022

Yüksek tasarım detayları ile dikkat çeken yeni Ferrari Purosangue 13 Eylül’de satışa çıktı.

İtalyan markanın 75 yıllık tarihinde belki de en tartışmalı model olan yeni Ferrari Purosangue için spor araba demek pek uygun değil çünkü Ferrari aksini düşünüyor. 


Yeni Purosangue, Ferrari'nin son büyük dört koltuklu tur aracı GTC4 Lusso modelinin yerini alıyor olsa da aynı zamanda Ferrari'nin 812 GTS'sinin genişletilmiş ve yükseltilmiş bir versiyonunu andırıyor. Şirketin 250 GT/E'yi tanıttığı 1960'tan beri dört kişilik Ferrari modelleri var. Ancak o zamandan beri, bazıları klasik, bazıları tartışmalı da olsa marka hiçbir zaman dört kapılı otomobil sunmadı. 
Yeni Purosangue'un menteşeli ikinci kapı seti, iki tam boy arka koltuğa erişim sağlıyor. Ancak gövdeye böyle bir güç ve sportifliğin gerektirdiği sertliği vermek için araçta büyük bir merkezi B sütunu bulunuyor. Marka iç ortamı Ferrari Lounge olarak adlandırıyor ve burası sıkışık, gürültülü bir kokpitten çok uzakta. Ayrıca dört tekerlekten çekiş gücü ve yükseltilmiş bir sürüş yüksekliği sunuyor. Kokpit, sürücüye alçak, sportif bir oturma pozisyonu ve ön koltuktaki yolcunun kullanımına ayrılmış bir dokunmatik ekran ile her zamanki Ferrari arayüzünü koruyor.
Yeni Ferrari Purosangue 390 bin avro fiyatı ile satışa sunuluyor. Fiyatı yüksek görülmesine rağmen Ferrari her yıl birkaç bin Purosangue satmayı ve fabrikada sınırlı üretim kapasitesi olan 15 bin otomobile kolaylıkla ulaşmayı bekliyor.