Yeni Nesil Dayanıklı Telefon

29 Eylül 2018

Unihertz’in darbeye dayanıklı akıllı telefonu Atom, yalnızca 108 gram ağırlığında olmasına rağmen özelliklerle dolu.

"Telefon her ne kadar şehir ya da iş hayatı için tüm beklentilerinizi karşılamayacak olsa da, ilk izlenimlere göre outdoor aktiviteleriniz için kullanabileceğiniz en iyi telefonlardan olduğu çok açık."

Evet, akıllı telefonlarımızla mutluyuz, fakat siz de bazen akıllı telefonunuzu yılda üç kere servise götürdüğünüzde emektar 3310’unuzun dayanıklılığını anmıyor musunuz? Unihertz, bir süredir üzerinde çalıştığı Kickstarter projesi olarak başlattığı, su geçirmez, darbeye dayanıklı ve sağlamlaştırılmış telefon Atom’u sonunda piyasaya sürdü. Telefon her ne kadar şehir ya da iş hayatı için tüm beklentilerinizi karşılamayacak olsa da, ilk izlenimlere göre outdoor aktiviteleriniz için kullanabileceğiniz en iyi telefonlardan olduğu çok açık.

Ebatı neredeyse bir kulağınızdan daha büyük değil. Su geçirmiyor ve bunun için özel bir çaba sarf etmezseniz kırmanız imkansız gibi görünüyor. Atomun 16 megapiksellik arka kamerası ve sekiz megapiksellik ön kamerası bulunmakta. Buna ek olarak mobil ödeme için parmak izi sensörü ve radyosu var. 108 gr ağırlığındaki bir cihaz için oldukça makul özellikler.

Evet belki iş ile ilgili uğraşlarınız için kullanamayabilirsiniz fakat kamp ya da safari gibi aktiviteleriniz için iPhone’unuzdan daha mantıklı bir tercih olduğu kesin. Özellikle de bu aktivitelerle uğraşırken işinizi değil keyfinizi düşünmeniz gerektiğini göz önüne alırsak.