Yeni Nesil It-Bag: Danse Lente

03 Eylül 2018

Heykelsel formu ve rakiplerine kıyasla uygun fiyatları ile çağdaş lüks çanta markası Danse Lente daha sadece bir yaşında olmasına rağmen aksesuar sahnesinde fırtınalar estiriyor.

"Danse Lente, çantaların temiz, minimal çizgileri ve ulaşılabilir fiyatlandırması ile cazibesini hızla arttırdı. Yani ortaya çıkışından kısa bir süre sonra, Net-a-Porter, Moda Operandi, Selfridges ve Lane Crawford gibi platformlarda yer alması aslında bir sürpriz değil."

Çok ciddi olmasın fakat çok çocuksu da olmasın, böyle mükemmel bir çanta var mı? Bu sorunun cevabı artık evet! Danse Lente'nin el çantalarını daha önce duymadıysanız, büyük olasılıkla bundan sonra sıkça işiteceksiniz. El çantaları, bu yılın başlarındaki New York ve Londra moda haftalarında her yerde dikkat çeken Danse Lente, Fransızcada "yavaş dans" anlamına geliyor.

Kore doğumlu Youngwon Kim, 2013 yılında ayakkabı tasarımından yüksek lisans derecesi ile Londra Moda Koleji'nden mezun olmasının bir kaç yıl ardından kendi markası Danse Lente’yi hayata geçirdi. Youngwon Kim’in özenle tasarlanmış, mimari çanta formu küçük soyut heykeller gibi görünmesiyle deneysel ve benzersiz.

Danse Lente, çantaların temiz, minimal çizgileri ve ulaşılabilir fiyatlandırması (295 £ - 485 £) ile cazibesini hızla arttırdı. Yani ortaya çıkışından kısa bir süre sonra, Net-a-Porter, Moda Operandi, Selfridges ve Lane Crawford gibi platformlarda yer alması aslında bir sürpriz değil. Bunun için Kim, “İşçi sınıfından geliyorum ve pahalı çantalar ya da pahalı kıyafetler giyemedim” diyor. “Böylece kendi markamı başlattığımda, maliyetleri düşürürken mükemmel tasarım ve mükemmel kaliteyi sunmak için gerçekten çok uğraştım. İnsanların çantalarımıza ulaşabilmeleri benim için önemli.”

Markanın son koleksiyonu, uzun sıcak Akdeniz yazlarından esinlenerek, toprak, koyu sarı, bronz ve orman yeşili renk paletini taşıyor. Picasso ve Joan Miro gibi İspanya'dan soyut heykeltıraş ve sanatçıları seven Kim’in tasarımlarında gerçekten de bu sanatçıların minimalliği ve bu coğrafyanın sıcaklığı hissediliyor.

Kim bilir belki de yakında Danse Lente ayakkabıları giyiyor oluruz.