Yeni Nesil Off-Road Motosiklet

01 Mart 2019

Motosikletlerini 21. yy. anlayışıyla üretiyor ve sürüş sürecini ‘’çantada keklik’’ haline getirmek istiyor. Cake, dünyaya katkı sağlamanın peşinde

İsveç’li Cake, yüksek performanslı off-road motorsiklet üreticisi olarak son yıllarda parlayan bir marka. Amaçları, topluma sıfır emisyon sunan, eğlenceyle sorumluluğu bir araya getirerek çevreye duyarlı bir duruş sergilemek. Sürdürebilirlik adına, uzun süren parça ve model geliştirme süreci yaşayan firma, hayatın dışarıda olduğunu açıkça belirtirken bunu dünyaya en az zarar verecek şekilde yapma peşinde.

KALK OR markanın geliştirdiği ikinci model. Off-road için geliştirilen ilk modelleri olması sebebiyle, her şeyi sıfırdan tasarlandı. Kalite ve dayanıklılık adına ölçüleme, şaft, dişliler, jantlar, kokpit ve süspansiyonu mühendislerle sıfırdan geliştirildi. Böylece ortaya yepyeni bir kategori olan Light Electric Off Road Motorbikes (L.E.Os) çıktı. Endüstri standardında olan IPM motor kullanılan model Avrupa’da geliştirildi. 7-15 kW mid motor, 51.8 Volt,  tork ve sürüş mesafesi için 50Ah pil ve kontrolle dinamik performans elde etmeye yönelik bir yazılım Kalk motosikletin temel yapı taşları. 


Öhlins tarafından geliştirilen süspansiyon, yüksek performansla minimum ağırlığın buluştuğu nokta oldu. Üst seviyede bir performans için şaft, dişliler, kokpit, tekerlekler – kısacası her şey sıfırdan yaratıldı. Surf yapar gibi bir his yaratmak isteyen Cake, adından da anlaşılacağı gibi bu işi ‘’piece of cake’’ yani çantada keklik haline getirmek isteyen bir ekip. Sessiz ve temiz sürüşten hoşlanıyorsanız, bu mecrada ilklerden olan Kalk’ı en azından test sürüşü ile denemekten oldukça zevk alabilirsiniz.