Yeni Seyahat Rehberiniz: Gucci Places

08 Ağustos 2017

Modanın izini tüm dünyada sürün.

“Seyahatiniz boyunca akıllı telefonunuz üzerinden markanın 96 yıllık köklü mirasına doğru çıkacağınız keşif yolculuğu sunan Gucci Places, bir tarih dersinden daha fazlasını vadediyor.”

Keşfetmeye ve yeniliklere odaklanan İtalyan markası Gucci, bir hayli ses getiren iç mekan tasarımları ve ev dekorasyonu maceralarından sonra bu kez seyahat dünyasına adım atıyor. Eylül ayında piyasaya sürülecek olan Gucci Places’ın bu sonbahardan itibaren seyahat alışkanlıklarınızı değiştireceği kesin.

2015’ten beri Gucci’nin kreatif direktörlüğünü üstlenen Alessandro Michele’nin markayı dönüştürme çabaları meyvelerini vermeye başladı bile. Uzun zamandır üzerinde çalışılan yeni aplikasyon, sizi dünyanın her köşesinde yeni bir Gucci deneyimi ile karşılaştırmaya hazır. Markanın mirasını dijitale taşıyan uygulamanın ise dikkat çeken iki önemli özelliği var: “mood board” ve “keşif”.

Haberinin bile moda tutkunlarını bir hayli heyecanlandırdığı mood board sekmesi, kullanıcılarını Alessandro Michele’nin tasarım atölyesinde keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Gucci’nin yeni sezon renklerine kısa bir göz atma imkanı sağlayan sayfa, müşteriler ve ana ofis arasındaki uzaklığı bir adım daha kısaltıyor.

Aplikasyonun Michele tarafından kürate edilen tek özelliği bu değil tabii ki. Seyahatiniz boyunca akıllı telefonunuz üzerinden markanın 96 yıllık köklü mirasına doğru çıkacağınız keşif yolculuğu sunan Gucci Places, bir tarih dersinden daha fazlasını vadediyor. Dünyanın neresinde olursanız olun, yakınınızda Gucci’ye ait bir enstalasyon veya Gucci tarafından onaylanmış bir restoran ve otel varsa, uygulama bütün detayları sizinle paylaşıp yönlendirmede bulunuyor. Ayrıca bu eğlenceli aplikasyon, seçilmiş mekanlarda check-in yapmanızı ve puanlar biriktirerek çantanıza takabileceğiniz rozetler kazanmanızı da sağlıyor.

Seyahatlerinizin vazgeçilmezi olmaya aday Gucci Places’ın telefonlarımızda aktifleşmesine sayılı günler kala Gucci Accesorize, markanın seyahat dünyasındaki ilk adımlarını iki yeni amblem ile kutladı. Chatsworth's Ducal Coronet’i temsil eden taç ile birleştirilmiş yılan figürü ve markanın 1970’lerde sıklıkla kullandığı ikonik arı çizimi, bundan böyle Gucci Places’ı temsil edecek.

Chatsworth ambleminin tasarımının arkasında Michele’nin İngiliz modasına ve tavrına olan tutkusundan biraz daha fazlası var. Gucci’nin desteği ile Derbyshire’daki Chatsworth evinde düzenlenen “House Style” sergisi, İngiliz Devonshire ailesinin mükemmeli arayan 500 yıllık kıyafet koleksiyonunu moda severler ile buluşturuyor. Böylelikle bir moda tapınağı haline gelen Chatsworth, Gucci’nin hem yeni gözdesi hem de Gucci Places’ın ilk kez lanse edileceği mekan olarak seçildi.