Yeni Şirketlere Özel L'Oréal ve Meta İş Birliği

02 Kasım 2022

L’Oréal, Meta ve Fransız işletme okulu HEC Paris artırılmış gerçeklik ve avatar oluşturma gibi alanlarda yeni kurulan şirketleri destekleyecek hızlandırma programı için iş birliği yapıyor.

L'Oréal, Meta ve Fransız işletme okulu HEC Paris, meta veri tabanında yaratıcılığa adanmış yeni şirketleri hızlandırma programı başlatmak için güçlerini birleştiriyor.


Program, 3D üretim, artırılmış gerçeklik (AR), sanal gerçeklik (VR), karma gerçeklik, avatar oluşturma, kullanıcı deneyiminde taşınabilirlik, token ekonomisi veya meta veri tabanı ve Web3 ile ilgili diğer konularda uzmanlaşmış en az beş girişimi desteklemeyi amaçlıyor. Katılımcıların özellikle güzellik endüstrisi ile ilgili olmaları gerekmiyor.

20 Kasım’a kadar başvuru kabul edecek olan program, kendisini dünyanın en büyük yeni şirketler için inşa edilmiş kampüsü olarak tanımlayan Paris'in 13. bölgesindeki Station F içindeki Meta alanında yer alacak. Yeni şirketler, Meta, L’Oréal ve HEC üyelerinin yanı sıra girişimciler ve yatırımcılardan oluşan bir jüri tarafından Aralık ayında seçilecek. 2023 Ocak ve Haziran ayları arasında devam edecek programda başarılı yeni şirketlere danışmanlık verilirken, uzmanlar ve yatırımcılar ile iletişim fırsatı da sağlanacak.


“Bu program birçok genç yeteneği bir araya getiriyor. Onlar bizim geleceğimiz. Bunun yarattığı muazzam yaratıcı enerjiyi hayal edin.” diyor L'Oréal'in dijital ve pazarlama şefi Asmita Dubey. “Bizim için avantajı, bu yaratıcılığı uluslararası pazarlama yönü (DMI) ve markalarımız için kullanabilecek olmamız. O yüzden tabii ki bu programdan faydalanacağız.” diyerek ekliyor Dubey.


Artırılmış gerçeklik ve avatar oluşturma gibi alanlarda yaratıcı yeni şirketleri destekleyecek olan program, L'Oréal'in Web3'te rekabet üstünlüğü yaratma konusundaki kararlılığına işaret ediyor.