Yenilenen Hotel Chelsea

10 Kasım 2022

Tarihinde ünlü isimlere ve hikayelere ev sahipliği yapan ikonik Hotel Chelsea, yenilenen odaları ve lobi barı ile klasik Chelsea atmosferini koruyor.

İlk kez 1884’te açılan New York’taki Hotel Chelsea ya da Andy Warhol gibi eski konukların sadece “Chelsea” diye hitap ettiği otel, şehrin tarihini ruhunda taşıyor. Şimdi, yenilenmiş odaları ve yeni bir lobi barı ile Chelsea atmosferini koruyarak konuklarını ağırlıyor.


Otel, birkaç kez sahip değiştirmeden önce, 2011 yılında rezervasyon almayı bıraktı. Ancak nihayet bu yıl, The Ludlow ve The Bowery otellerinin arkasındaki ekip tarafından bazı yenilenmeler ile bu yıl Mart ayında yeniden açıldı.


1800'lerin sonlarında inşa edilen ve ünlü bir otele dönüşen Queen Anne binasındaki Hotel Chelsea, Mark Twain ve Stanley Kubrick gibi uzun süreli sakinlerini ve diğer konuklarını ağırlamasıyla tanınıyor. Hotel Chelsea şarkılarda, filmlerde ve kitaplarda ölümsüzleştirildi. Referans olarak Jefferson Airplane’in Third Week in the Chelsea şarkısı ve Patti Smith'in Just Kids kitabında yer alan ilginç hikayelere göz atabilirsiniz.
Hotel Chelsea artık ünlü müzisyenlerle dolu olmayabilir ancak rock and roll havası devam ediyor. Otelde uzun süredir yaşayan konuklar hala Hotel Chelsea’yi ev olarak tercih ediyor ve genellikle otelin tarihine kapılıp gelen çoğu misafir, ister 30'lu ister 60'lı yaşlarında olsunlar, tanınmış kişiler oluyor.


Chelsea'nin sanat eserleriyle süslenmiş merdivenlere adım attığınızda, mekan otelden çok bir ev gibi hissettiriyor. Bu duygu her misafir odasına da yayılıyor. 155 anahtarlı görkemli Hotel Chelsea’nin tasarımı ne fazla rock and roll, ne fazla ev gibi. Ama yine de bu unsurların her birini doğasında barındırıyor. 

Lobideki asırlık El Quijote restoranı hala varlığını sürdürse de, otelin yeni yemek ve içecek konseptleri heyecan verici. Avizeleri ve piyanosu ile yeni lobi bar, dünyanın dört bir yanındaki ünlü otellerden ödünç alınan bir kokteyl menüsüne sahip. Otelde ayrıca gizemli ambiyansıyla öne çıkan özel etkinlik alanı The Bard Room da yer alıyor. Çatı katında hizmete girecek olan spa ve fitness merkezinin yanı sıra bir Fransız-Amerikan restoranının da açılacağı 2022'nin sonlarında oteli daha da büyük değişiklikler bekliyor.