Yenilenen Raffles Singapur modern bir sayfa açıyor

09 Ağustos 2019

Uzun renovasyon süreci sonunda tarihi Raffles Singapur, lüks standartlarından ödün vermeden modern dünyaya ayak uyduruyor.


İki yılı aşkın bir süredir restorasyon geçiren tarihi Raffles Singapur konuklarını tekrar ağırlamaya başladı. Simgapur’da muhteşem bir atmosferde sıcak bir akşam geçirmek isteyenlerin ilk durağı olan Raffles Singapur, dünyanın her yerinden gelen konuklarını 132 yıllık bir geleneğin ürünü misafirperverliğiyle ağırlamasıyla ünlü. Fakat modern dünyanın ihtiyaçlarını karşılayamaması ve yeni jenerasyona hitap etmemesi nedeniyle bundan 30 ay önce yenilenme kararı almıştı.


İngiliz devlet adamı Sir Stamford Raffles tarafından daha Singapur bir koloni iken kurulan otel konuklarına şehrin geçmişinden bir kesit sunuyor. Singapur'un kalbinde bir kolonyal tarz, sükûnet ve cazibe noktası olan otel ayrıcalıklı, tarihi ve türünün tek örneği olması sebebi ile bir aşırı aşkın süredir Singapur’a yolu düşen gezginlerin ve iş adamlarının ilk durağı.


Bir otelden ziyade bir ikon olarak görülen Raffles Singapur, geçirdiği restorasyonun ardından bünyesine birçok ortak alan katarak sadece otel misafirlerine değil Singapur’un sosyal hayatına da dokunmak istiyor.


Otelin tüm yaşam alanları henüz kullanıma açılmasa da bir efsane haline gelen Writers Bar’ı da dâhil olmak üzere birçok restoran, bar ve kafe misafirlerini ağırlamaya başladı.  Yenilemenin tek mağlubu ise The Raffles Grill oldu. Efsanevi restoran yerini üç Michelin yıldızlı Anne-Sophie Pic’in yeni oteli Le Dame de Pic’e bıraktı.


Restorasyon sonucu yeni nesil gezginleri de çatısı altında ağırlamayı hedefleyen Raffles Singapur şimdiden rezervasyonlarda yüzde 30 artış yakalamış durumda.