Yenilikçi bir satranç deneyimi

06 Eylül 2019

Bir Kickstarter projesi olarak doğan The Square Off, akıllı telefon aplikasyonu aracılığıyla internet üzerinden fiziksel bir tahta ile satranç oynamayı sağlıyor.

Bir zamanlar basit bir tahta üzerinde oynanan satranç, teknolojinin gelişmesi ile oldukça büyük bir değişime uğradı. Akıllı telefonlara yüklenen aplikasyonlar ile satranç, cepte taşınabilen bir oyun haline geldi. Çevrimiçi satranç oyunları ile dünyanın dört bir noktasından satranç tutkunları ile oynama şansı bulunsa bile taşlara dokunarak hamle yapmanın keyfinin yerini tutmadığı da bir gerçek. 


The Square Off işte bu fikirden ortaya çıkmış bir akıllı satranç tahtası. Satranç oyununu ve online satranç platformlarının bir birleşimi olan akıllı tahta, markanın anlaşmalı olduğu bir popüler satranç sitesi sayesinde kullanıcıyı internet üzerinden bir oyuncusu ile eşleştiriliyor ve maç başlatılıyor. Tahtanın kullanıcısı hamlesini yaptıktan sonra, tahta karşıdaki oyuncunun hamlesini algılayıp taşların yerini kendisi oynatarak kullanıcıya karşısında gerçek bir oyuncu varmış hissi veriyor.


The Square Off yapay zekâsı sayesinde de internete bağlanmadan farklı zorluk seviyelerinde oyunlar oynamanıza izin veriyor. 20 farklı zorluk seviyesi ile akıllı satranç tahtası ile satranç yeteneğinizi de geliştirebiliyorsunuz.


Bu yeni nesil satranç tahtası şık görünümlü ahşaptan yapılmış. Ayrıca parçaları hareket ettirmek için gelişmiş sensörler ve mıknatıs tabanlı robotik bir sistem geliştirilmiş. Her bir parça, bitişik karelerdeki iki parça arasındaki boşluktan geçip, herhangi bir parçanın bir başkasına çarpmayacak şekilde ideal boyutta tasarlanmış.