Yenilikçi Holloway Li’nin Türk Üretici Uma ile İş Birliği

10 Ekim 2022

1990’lar dönemine ve çocukluk anılarına gönderme yapan Holloway Li’nin yeni iş birliği nostaljiyi evlere taşıyor.

Yenilikçi tasarım anlayışını benimseyen ve Alex Holloway and Na Li tarafından kurulan Holloway Li markası, Türk üretici Uma ile ortaklaşa oluşturulan ve tasarımcıların 1990'lı yıllardaki çocukluğundan ilham alan “T4” mobilya koleksiyonuyla dikkat çekiyor.


Londra’da bulunan mimarlik firmasının Uma ile birlikte yarattığı “T4” mobilya koleksiyonunda şeker gibi renk tonları ve oyunsal tasarımlar yer alıyor. 
Havalı Britannia ve 1990'ların şişme sandalyeler ve lav lambaları gibi tasarım ikonlarının yanı sıra “Büyük Ağabeyin Günlük Odası” veya “kanepenin altın çağı sohbet programı” gibi televizyon referansları, mimarların ortaya çıkardığı koleksiyonun temelini oluşturuyor. Koleksiyon aynı zamanda 2000’lerin başlangıcından önce egemen olan ekranlarda yeni bir dünya yaratmak için kullanılan renkli görsel dile saygı duruşunda bulunuyor.


Modüler koltuklar ise kavun sarısı, allık pembesi, toprak turuncusu ve kremimsi tonlara sahip davetkar, sıcak bir paletle tasarlanıyor. Aynı renkte döşenmiş koltuk ve sırtı da cesur bir fiberglas tabana sahip.
Her parçanın İzmir’deki fabrikada elde edilmesi sonucunda oluşan tasarımlar tekli koltuklar, köşe modülleri ve çok sayıda kompozisyon yaratmak için birleştirilebilen diğer unsurlardan oluşuyor. 


“Stüdyo olarak, tasarım yoluyla yeni hikayeler anlatmak için her zaman film ve televizyon kültüründen referans alıyoruz. Seriyi oluştururken, 1990'ların Big Brother (Büyük Ağabey) döneminin iyimserliğine ve büyürken ekranlarımıza hakim olan görsel dünyaya dair çocukluk anılarımıza bu neşeli nostaljiyi evlerimize taşıyarak gönderme yapmak istedik.” diyor tasarımcılar.