Yeşiller Arasında: Ravine Guest House

26 Mayıs 2022

Toronto vadisine bitişik özel bir konut arazisinde yer alan Ravine Guest House, yemyeşil bir manzaranın ortasına özenle yerleştirilmiş modern bir köşk olarak misafirleriyle buluşuyor.

Toronto’nun yeşil vadileri arasında gözlerden uzak bir tatil seçeneği sunan Ravine Guest House, tasarımıyla da oldukça dikkat çeken bir proje.

 

Cam kanallar ve çelik çerçeveler gibi özel yapısal sistemlerle geliştirilen mülk, mekanın sürekli ışık almasını sağlıyor. Tüm yapı, çatının desteklenmesine yardımcı olmak için özenle tasarlanmış. Odun yakmak için geliştirilen bir iç ve dış mekan şöminesi de projede çok önemli bir rol oynuyor.


Mülkün merkezinde yer alan iç ve dış mekan şöminesi, iki alan arasında köprü görevi görüyor. İki taraf arasında, bir alandan diğerine yansımalar ve manzaralar yaratıyor ve eve bambaşka bir ambiyans katıyor.

 

İç mekan planı, yatak odası ve oturma odası, misafirhane, geniş bir mutfak ve bir banyodan oluşuyor. Dış mekan planı ise özel bir bahçe, havuz ve geniş bir ahşap güverte, açık havada kapalı yemek alanı, uzun beton tezgahlar ve depolama alanları gibi birçok farklı alana sahip.

Kapıları, Toronto’da yeşillerin arasında, yepyeni bir deneyime açılan Ravine Guest House, tasarımıyla şimdiden dikkatleri üzerine çekmiş durumda.