Yönetmen Wes Anderson yaratıcı vizyonunu yeni bir sete taşıyor

01 Kasım 2021

İngiliz yönetmen, pastel tonlar, simetrik kadrajlar ve eklektik tasarımların hakim olduğu estetiğini şimdi bir tren vagonuna taşıyor.

Pastel tonlar, simetrik kadrajlar ve eklektik tasarımlar, yönetmen Wes Anderson’ın filmlerinde karşımıza çıkan benzersiz bir vizyonun bir yansıması. Şimdi, İngiliz yönetmen estetiğini tamamen yeni bir ortama taşıyarak efsanevi seyahat şirketi British Pullman iş birliği ile bir tren vagonu tasarladı.


Wes Anderson bir röportajında “Trenleri seviyorum!” diyor. “Filmlerimde sık sık tren kompartımanları ve vagonlar tasarlama şansım oldu, yeni bir Belmond tren projesi söz konusu olduğunda bu fırsata 'evet' demekten çok memnun oldum ve yeni bir şeyler yapmaya çok hevesliydim.” Trenler, The Darjeeling Limited'den The Grand Budapest Hotel'e ve bu sene vizyona giren The French Dispatch'e kadar birçok Wes Anderson filminde başrolde yer aldı.Wes Anderson'ın tasarladığı trende, kuğu motifi proje için önemli bir tasarım öğesi. Renk, Wes Anderson'ın tüm filmlerinde olduğu gibi, tasarımda kilit bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Koltukların canlı yeşil detayları ve perdelerin mavi ve turuncu detayları için mükemmel ipliği oluşturmak için yüzlerce örnek üretildi.Üzerinde seyahat edebilecek kadar şanslı olanlar için, ana vagonda 26 koltuk ve dört kişilik iki özel coupé yer alıyor. London Victoria'dan hareket eden trende yolculuk devam ederken çağdaş bir İngiliz menüsünün tadını çıkarabilirsiniz.