Yunan Adası Paros’ta Muhteşem Villalar

23 Haziran 2022

Londra merkezli Studio Seilern Architects, Ege Denizi’nin muhteşem güneş manzaralarını konaklama keyfiyle buluşturan beyaz küp formunda özel villalar tasarladı.

Paros adasının güneybatı kıyısındaki Makra Myti'de bir zeytinliğin yanında yer alan Paros House, geleneksel beyaz ev konseptini Yunan tarzı mermerlerle tamamlayarak sade ve estetik bir yaşam alanı sunuyor.


Birkaç villadan oluşarak bir küme halinde konumlanan Paros House, yaz aylarında gün boyunca güneşin yolunu takip edecek şekilde doğu-batı ekseni çerçevesinde tasarlandı.


Ege Denizi manzarasına doğru uzanan uzun, ince bir sonsuzluk havuzu ile muhteşem bir atmosfer vadeden villa, kendi girişleri olan bağımsız odalarıyla gözlerden uzak bir tatil noktası.


Ege adalarının yerel simgesi beyaz evlerin sakinleştirici enerjisini taşıyan Paros House, sürgülü kapılarıyla iç ve dış mekanlar arasındaki sınırları kaldırarak muhteşem sadeliği tüm alana taşıyor. Açık terasları, yemek alanları ve sakin tonlarla dizayn edilmiş iç mekanları ile özel villa, Yunanistan’a özgü bir konaklama deneyimini konuklarıyla buluşturuyor.