Zarif Detaylarıyla Öne Çıkan Kaliforniya Evi

13 Mayıs 2022

Tasarımcı Katie Hodges, maskulen ve feminen detayları bir araya getirerek son derece zevkli ve zarif bir Kaliforniya evi tasarladı.

Amerikalı tasarımcı Katie Hodges, iç mekanlarda oluşturduğu estetik dengelerle kendine özgü bir tasarım çizgisi oluşturmayı başarıyor.


Tasarımcının dikkat çeken son çalışması, Shapiros çiftinin 1990'lar tarzıyla döşenmiş Kaliforniya evi oldu. Yaşanmışlık hissi ve rahatlık duygusunu ön plana çıkaran ve aynı zamanda da zarif detaylarıyla şıklıktan ödün vermeyen bir alana dönüşen ev; havadar, ışık alan bir iç mekan atmosferine sahip.


Modern bir Akdeniz tarzıyla döşenen evde, doğal bir görünüm elde etmek için sakin tonlar ve doğal malzemeler tercih edildi. Yumuşak ve dikkat çekici kıvrımlara sahip mobilyalar, kemerler ve amoeboid aynalar gibi detaylar feminenliği ön plana çıkarırken keskin çizgilere sahip objeler maskülen detaylarla evin içerisinde dengeli bir ambiyans oluşmasını sağladı.


Eski Fransız mobilyaları tercih edilirken (Royere, Perriand ve benzerleri) Brezilyalı tasarımcı Sergio Rodrigues'in eserleri evin duvarlarını süsledi. Heykeller, iç mekan bitkileri, keten ve derinin muhteşem uyumunu gösteren çeşitli kombinasyonlar da evin ferah tarzını destekledi.