Zeytin Ağaçları Arasında Minimalizm: Borgo Gallana

03 Temmuz 2022

Güney İtalya kırsalında zeytin ağaçları arasında konumlanan üç beyaz minimal ev ile göz alıcı bir koleksiyon... Studio Andrew Trotter tasarımıyla Borgo Gallana, muhteşem bir kaçamak noktası.

Zeytin ağaçları arasında İtalyan tarzı, sakin ve huzurlu bir konaklama keyfinin adresi Borgo Gallana... Studio Andrew Trotter, halihazırda iki yapı bulunan arazide bir avlu ve her iki tarafta da ikişer merdiven tasarlayarak Borgo Gallana'ya yepyeni bir soluk getirdi.


Yeni düzene uygun olarak, üç müstakil ev elde etmek için mevcut mülkler genişletildi. Mimari olarak ise yapının tamamında tonozlu tavanlar ve beton zeminler kullanıldı.
Ana malzeme olarak yerel kumtaşı “tufo” tercih edilirken yerel olarak üretilen banyo lavaboları ve mutfak tezgahları Studio tarafından tasarlandı.İç mekanlar eski tarz masalar, sandalyeler, seramikler ve lambalar ile döşenirken Frama, Lumina, Bongio, Tine K, Gervasoni ve Nicola Fasano gibi markalar evin iç dekorasyonuna farklı bir ambiyans kattı. Dış mekanlarda ise siyah toz boya kaplamalı Studio Andrew Trotter tasarımı metal duvar lambası tercih edildi.


Casa Camino, Casa Luce ve Casa Limone’den oluşan bu koleksiyon İtalya’nın güneyinde ziyaretçilerini karşılıyor.