Zoom’dan evden çalışma için yeni donanımlar

20 Temmuz 2020

Devam eden pandemi döneminde popüler hale gelen video konferans hizmeti Zoom evden çalışma düzenlemeleri için yeni donanımlar geliştirmeye devam ediyor.

Aralık 2019'da sadece 10 milyon günlük aktif kullanıcıya sahip olan uygulama, Nisan 2020'ye kadar 300 milyondan fazla yeni kullanıcı getirmeyi başardı. Bu başarı ışığında, şirket artık donanım pazarına genişleyerek evden çalışma deneyimini geliştirmeyi amaçlayan Zoom for Home adlı kendi ürün serisini piyasaya sürüyor. 


Zoom ağırlıklı olarak bir yazılım şirketi olduğu için, asıl üretim süreçleri üçüncü taraflarca ele alınıyor. İlk iş birliği, konferans salonları için teknik çözümler tasarlayan bir üretici olan DTEN olacak.


Zoom for Home DTEN ME adlı ilk ürün, üç adet dahili geniş açılı kamera, sekiz ayrı mikrofon ve sunumlar veya ek açıklamalar için kullanılabilen bir dokunmatik ekranla donatılmış 27 inçlik bir monitöre sahip.


Geleneksel konferans salonu cihazlarından ziyade kişiselleştirilebilecek şekilde tasarlanan cihaz, tüm kişilerinizi ve takvim bilgilerinizi otomatik olarak senkronize ederek daha fazla rahatlıkla takip etmenizi sağlayacak.