Hakkımızda

Akbank Private Banking

Akbank Private Banking, müşterilerine standart bankacılık ürünlerinin yanı sıra, alternatif finansal ürünleri farklı bir uzmanlıkla sunmaktadır. Müşterilerini tanıyarak, finansal konulardaki tüm ihtiyaç ve beklentilerine en kısa sürede ve en doğru şekilde çözüm bulurken; müşterilerinin aile varlığının ve değerlerinin korunması, nesilden nesile aktarılması için çalışmakta; kültür-sanat alanındaki etkinlikleriyle müşterilerinin hayatlarına dokunmaktadır.

Akbank Private Banking, müşterilerinin ihtiyaçlarına, risk profiline ve getiri tercihlerine uygun olan ürünler hakkında gerekli bilgilendirmeyi yapmaktadır. Konusunda uzman Private Banker’lar müşterileriyle karşılıklı güvene dayalı bir ilişki ve diyalog kurarak onları yakından tanımakta, beklentilerini anlamakta, risk/yatırım profillerini belirlemekte ve hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak çözümler üretilmesi konusunda destek olmaktadırlar. Her biri sınırlı sayıda müşteriye hizmet veren Private Banker’lar, müşterilerinin yatırımlarını, değişen verilere göre sürekli takip etmektedirler.

Türkiye genelinde dördü İstanbul’da, diğerleri Ankara ve İzmir’de olmak üzere toplam altı Akbank Private Banking Şubesi bulunmaktadır. Ayrıca Akbank Zorlu Şubesi içinde ve Bursa Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Şubesi içinde birer Akbank Private Banking hizmet noktası bulunmaktadır.

Akbank Private Banking’in ayrıcalıklı hizmetleri dünyanın önde gelen finans dergileri tarafından birçok kez ödüllendirildi. Euromoney tarafından1 11, The Banker tarafından2 9, Global Finance tarafından3 ise 5 kez “Best Private Bank in Turkey” unvanına layık görüldü. Ayrıca Euromoney’nin “Best UHNW Services in Turkey”4 ödülünü kazandı ve Türkiye’de “Philantrophic Advice”, “Next Generation”, “Serving Business Owners”, “Technology, Data Management and Security in Private Banking and Wealth Management”5 dallarında birinci seçildi. Ayrıca Global Finance’den “Best Private Bank in Europe for Excellence in Crisis: Client Services”6 ve “Best Private Bank for Digital Solutions for Clients in CEE”7, Financial Times Grubu dergisi PWM Wealth Tech Awards kapsamında ise “Best Private Bank, Digital Client Communication, CEE”8, “Best Private Bank, Digital Customer Experience, SEE”9, “Best Private Bank for Digitally Empowering Relationship Managers in CEE”10 ve “Best Private Bank for Digital Customer Service in CEE”11 ödüllerini kazandı.

Akbank Private Banking Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek aile varlığını yönetecek olan yeni nesli, varlık yönetimi, girişimcilik ve kültür-sanat konusunda bilgilendirip networking fırsatları ile buluşturmaktadır. 2015 yılında aile varlığının korunması ve nesilden nesile aktarılması amacıyla Türkiye’de ilk kez uygulanan programda, lise ve üniversite çağındaki gençlerle bir araya gelerek aile varlığının sorumluluğu, yatırım ürünlerinin çeşitliliği, portföy yönetimi, risk kavramı, global ekonomi, girişimcilik, filantropi ve kültür-sanat konuları hakkında bilinç kazandırmayı hedeflemektedir.

Akbank Private Banking müşterilerine sunduğu hizmeti bir bütün olarak görerek, bu hizmeti yaşamlarının her alanında sıra dışı bir deneyime dönüştürmek için çalışır.

Müşterilerin ihtiyaç ve hedeflerin doğrultusunda sunduğu finansal ürün veya hizmetlerin yanı sıra her yıl, vergi mevzuatı, varlık barışı, girişimcilik, global trendler gibi konularda konferanslar ve etkinlikler düzenlemektedir. Üst düzey markalarla iş birliği yaparak müşterilerine özel davetler gerçekleştirmektedir. Akbank Sanat aracılığıyla müşteriler sanat etkinlikleriyle buluşturulmaktadır.

AJournal

Güçlü bir geleneğin ve felsefenin yansıması olarak müşterilerine özel bir hizmet sunan Akbank Private Banking, değişen veriler, teknolojik ilerlemeler ve ihtiyaçlara paralel olarak kurulduğu günden beri farklı alternatifler sunmaya devam ediyor. Kültür-sanat kurumlarıyla iş birlikleri ve yayınlar aracılığıyla her zaman yeni eğilimleri müşterileriyle paylaşırken, bu paylaşımı bambaşka bir platforma taşıdı.

ISTANBUL’74'ün küratörlüğünü üstlendiği AJournal haftalık olarak güncellenen bir dijital yayın olarak sanat, mimari, tasarım, teknoloji, moda, yaşam, müzik ve seyahat gibi hayatın farklı alanlarından ilham veren konuları, global bir bakış açısı ve diyaloglarla ele alıyor.

 

1 2006, 2008, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2023

2 2012, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2020, 2021, 2022

3 2015, 2018, 2020, 2022, 2023

4 2017

5 2022

6 2021

7 2023

8 2019

9 2020

10 2021

11 2022 - 2023