Hakkımızda

Akbank Private Banking

Akbank Private Banking, müşterilerine standart bankacılık ürünlerinin yanı sıra, alternatif finansal ürünleri farklı bir uzmanlıkla sunmaktadır. Müşteriyi tanıma, ihtiyaçlarını farklılaştırabilme ve uygun çözümler sunabilme amacı ile finansal konulardaki tüm ihtiyaç ve beklentilere en kısa sürede ve en doğru şekilde çözüm bulurken; müşterilerinin aile varlığının ve değerlerinin korunması, nesilden nesile aktarılması için çalışmakta; kültür-sanat alanındaki etkinlikleriyle müşterilerinin hayatlarına dokunmaktadır.

Akbank Private Banking, müşterisinin ihtiyaçlarına, risk profiline ve getiri tercihlerine uygun olan ürünler hakkında gerekli bilgilendirmeyi yapmaktadır. Konusunda uzman Private Banker’lar müşterileriyle karşılıklı güvene dayalı bir ilişki ve diyalog kurarak onları yakından tanımakta, beklentilerini anlamakta, risk/yatırım profillerini belirlemekte ve hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak çözümler üretilmesi konusunda destek olmaktadırlar. Her biri sınırlı sayıda müşteriye hizmet veren Private Banker’lar, müşterilerinin yatırımlarını, değişen verilere göre sürekli takip etmektedirler.

Türkiye genelinde dördü  İstanbul’da diğerleri Ankara ve İzmir’de olmak üzere toplamaltı Akbank Private Banking Şubesi bulunmaktadır. Ayrıca Akbank Zorlu Şubesi içinde ve Bursa Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Şubesi içinde birer Akbank Private Banking Corner bulunmaktadır.

Akbank Private Banking, 2017 yılı da dahil olmak üzere uluslararası finans dergilerinden Euromoney’den toplam 10*, The Banker’dan** toplam 6 ve Global Finance’ten*** ise toplam 2 kez “Best Private Bank in Turkey” ve “Best UHNW Services in Turkey” ****ödülü almıştır.

Sabancı Üniversitesi ve CEF (Center of Excellence in Finance)’in desteğiyle başlatılan “Next Generation Programı” ile  yeni nesli geleceğe hazırlayan bir hizmet sunulmaktadır. Program, lise ve üniversite çağındaki gençlere, aile varlığının sorumluluğu, yatırım ürünlerinin çeşitliliği, risk kavramı, global ekonomi ve filantropi gibi konularda bilinç kazandırmayı hedeflemektedir.

Müşterilerin ihtiyaç ve hedefleri doğrultusunda sunulan finansal ürün ve hizmetlerin yanı sıra her yıl, vergi mevzuatı, varlık barışı, girişimcilik, global trendler gibi konularda konferanslar ve davetler düzenlenmektedir. Üst düzey markalarla iş birliktelikleri yapılarak, müşteriler için özel yemek ve davetler gerçekleştirilmektedir.

2018’de yirmi beşinci yılını kutlayan Akbank Sanat aracılığıyla müşteriler sanat etkinlikleriyle (müşterilerimize özel sergi turları, müzik festivalleri ve sanat etkinliklerine VIP katılım hakkı) buluşturulmaktadır.

Akbank Private Banking, müşterilerine sunmak istediği hizmeti bir bütün olarak görerek, bu hizmeti onların yaşamına dahil olan her alanda sıra dışı bir deneyime dönüştürmek için çalışır.

Akbank A Journal

Güçlü bir geleneğin ve felsefenin yansıması olarak müşterilerine özel bir hizmet sunan Akbank Private Banking, değişen veriler, teknolojik ilerlemeler ve ihtiyaçlara paralel olarak kurulduğu günden beri farklı alternatifler sunmaya devam ediyor. Kültür-sanat kurumlarıyla iş birlikleri ve yayınlar aracılığıyla her zaman yeni eğilimleri müşterileriyle paylaşırken, bu paylaşımı bambaşka bir platforma taşıdı.

ISTANBUL’74'ün küratörlüğünü üstlendiği A Journal haftalık olarak güncellenen bir dijital yayın olarak sanat, mimari, tasarım, teknoloji, moda, yaşam, müzik ve seyahat gibi hayatın farklı alanlarından ilham veren konuları, global bir bakış açısı ve diyaloglarla ele alıyor.


* 2006, 2008, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017

** 2012, 2014, 2015, 2016, 2017,2018

**** Euromoney 2017