Akbank Private Banking'in Sunduğu “Etki Yaratanlar” Buluşmaları Üçüncü Seminer ile Devam Ediyor

25 Mart 2022

Akbank Private Banking'in sunduğu “Etki Yaratanlar” buluşmaları, "Sanat Tarihine Giriş Seminerleri" ile devam ediyor. Neo-klasisizm dönemininin ele alınacağı üçüncü seminer 6 Nisan’da gerçekleşecek.

Akbank Private Banking'in sunduğu “Etki Yaratanlar” buluşmaları, "Sanat Tarihine Giriş Seminerleri" ile devam ediyor. Neo-klasisizm dönemininin ele alınacağı üçüncü seminer 6 Nisan'da gerçekleşecek. Haziran ayına kadar devam edecek “Etki Yaratanlar” buluşmaları birçok farklı sanat akımını ele alacak. Akademisyen ve küratör Prof. Dr. Marcus Graf tarafından online olarak gerçekleştirilecek seminerler boyunca katılımcılar, sanat tarihini şekillendiren önde gelen sanatçıların temel kavramsal ve estetik stratejilerini dinleme fırsatını bulacaklar.

18. yüzyılda sanatta ve toplumda meydana gelen köklü değişimleri gözler önüne serecek üçüncü seminerde; önde gelen sanatçılar Jacques-Louis David ve Jean Auguste-Dominique Ingres'in tartışmaları ele alınarak Neo-klasisizmin getirdiği biçimsel ve kavramsal değişiklikler incelenecek.

2003 yılından beri Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Marcus Graf, 2019 yılından bu yana Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü Başkanı olarak çalışmalarına devam ediyor. Çok sayıda kitap, kitap bölümü, sergi kataloğu ve dergide yazarlık yapan Prof. Graf, akademisyen, küratör ve sanat yazarı olarak İstanbul’da yaşıyor ve çeşitli sanat kurumlarında aktif olarak rol alıyor.

Akbank Private Banking'in sunduğu "Etki Yaratanlar" buluşmaları kapsamındaki üçüncü seminer, 6 Nisan Çarşamba günü Zoom üzerinden katılımcılarıyla buluşuyor.