2019’un en çok ziyaret edilen şehirleri Uzak Doğu’dan

13 Aralık 2019

Yeni yılı karşılamaya birkaç gün kala Euromonitor International’ın açıkladığı verilere göre Hong Kong 2019’un en çok ziyaret edilen şehri oldu.


Uzak Doğu’nun en sevilen destinasyonlarından Hong Kong Euromonitor International’ın topladığı verilere göre 2019’un en çok ziyaret edilen şehri oldu. Görünüşe bakılırsa gezginler Hong Kong’u sallayan gösterilerden hiç de çekinmemişler.

Aynı araştırmaya göre ikinci sırayı yine bir Uzak Doğu şehri olan Bangkok oldu. Tayland’ın başkentini listede sırasıyla Macau ve Singapur izledi. Her sene ilk beşte yer almayı başararak Londra da yine listedeki yerini korumayı başardı.


Listeye bakılırsa Asya kıtası bu sene gezginlerin en çok ziyaret ettikleri yerlerin başında geldi. Euromonitor International’ın listesine göre en çok ziyaret edilen ilk 100 şehrin 43’ü Asya kıtasında yer alıyor.


Listeyle birlikte yayınlanan popüler destinasyonlar raporuna göre Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi, Mısır’ın gözde şehirlerinden Hurghada ve Japonya’nın Fukuoka kenti de yükselişte olan destinasyonlardan.