Amalfi Sahili’nde Sanat ve Tasarım: La Minervetta Oteli

22 Nisan 2022

Amalfi Sahili’nde, Sorrento'nun kayalıklarına konumlanan La Minervetta Oteli, muhteşem deniz manzaralarına sahip, tasarımıyla ilham veren, göz kamaştırıcı bir butik otel.

1950'lerde Don Giovanni Cacace tarafından inşa edilen La Minervetta Otel, ilk zamanlarında bir restoran olarak tasarlandı. İleriki yıllarda aile restoranı sattı ancak 2003'te Cacace ailesinin son nesli, mülkü geri alarak 12 odalı bir butik otele dönüştürdü.Cacace ailesinin mimarlarından Marco de Luca, 12 odadan oluşan butik oteli parlak karo döşemeler, çarpıcı bir renk skalası, dikkat çeken desenler, yaratıcı tasarım objeleri ve Vietri çömlekleriyle titizlikle tasarladı. Bir sanat ve tasarım harikasına dönüşen La Minervetta Otel, çağdaş ambiyansıyla konuklarına ilham verici bir konaklama deneyimi sunuyor.


Ortak alanların yanı sıra 12 odanın her biri, kendine özgü bir tasarıma sahip. Ayrıca mutfak ve lobi gibi ortak alanlar, çizgili fayanslar ve dama görünümlü karo döşemelerle eşsiz bir tarza imza atıyor. Kişisel koleksiyonları aile mobilyalarıyla buluşturan La Minervetta Oteli, özenle dekore edilmiş odaları ve ortak alanları ile misafirlerine çeşitli seyahat hatıraları sunan, enfes bir misafir evi. 


Marina Grande balıkçı köyünün yukarısında, Napoli Körfezi'ne bakan bir yamacın üzerinde yer alan otel, Sorrento'nun merkezine 15 dakikalık yürüme mesafesinde.