Cordeillan-Bages: Bordeaux’nun kalbinde Michelin yıldızlı lezzetler

23 Ağustos 2019

Michelin yıldızlı şef Julien Lefebvre, restoranı Cordeillan-Bages’da muhteşem Bordeaux şarabının yanında unutulmaz lezzetlere yer açıyor.


Seyahat etmeyi seven gurmelerin Bordeaux’ya uğrama nedenlerinin başında şehrin dünyaca ünlü üzüm bağları ve şarapları gelir. Fakat Michelin yıldızlı şef Julien Lefebvre’nin önderliğinde, her geçen gün adını daha fazla duyuran restoran Cordeillan-Bages bir bardak kırmızı şaraptan daha fazlasını vadediyor.


Relais & Chateaux Hotel’in bünyesinde bulunan restoran bahçesine adım attığınız andan itibaren büyülü dakikalar geçireceğinizi hissettiriyor. Dünyanın en iyi restoranlarının birkaçının bulunduğu bölgede Cordeillan-Bages’ı diğerlerinden ayıran en büyük özelliği kuşkusuz atmosferi. Konuklarına ferah bir alan sunan restoran minimalist bir yaklaşımla dekore edilmiş. Duvarları ünlü ressamların eserleri ile süslü restoranın ana bölümü Bordeaux’un üzüm bağlarına bakan bir terasa açılıyor. Bu teras sayesinde konuklar hem iç mekânın hem de dış mekânın keyfini çıkarma şansı yakalıyorlar. Cordeillan-Bages’ın konukları terasta aperatiflerin tadına baktıktan sonra ana yemek için iç mekânı tercih edebiliyorlar.


Cordeillan-Bages’ın farklı damak tatlarına hitap eden farklı menülerinde birbirinden lezzetli yemekler şef Lefebvre’in imzasını taşıyor. Pasta şefinin elinden taze çıkan ekmeklerle hazırlanmış kanepeler ve ona eşlik eden ev yapımı tereyağı daha asıl yemeğe başlamadan konukları bir lezzet şölenine davet ediyor. Konuklar yemeklere devam ettikçe hem Lefebvre’in gastronomi zekâsına hem de restoranın şarap seçimine bir kez daha hayran kalıyor.


Lefebvre geçtiğimiz yıl Cordeillan-Bages’daki vizyonu ve başarısı ile Michelin yıldızı kazandı. Cordeillan-Bages’ın kapısından girdiğiniz andan tatlı menüsünün sonuna gelip dışarıya adım attığınız ana kadar bunu hissetmeniz mümkün. Eğer yolunuz Bordeaux’ya düşerse şef Julien Lefebvre’ın yaratıcı mutfağını denemeden geçmeyin.