David Lynch ve Chrystabell Ortaklığında Yeni Albüm

05 Temmuz 2024

David Lynch'in gizemli yeni projesi uzun süredir devam eden bir iş birliğini yeniden alevlendiriyor.

5 Haziran'da yeni bir şeyin geleceğini müjdeleyen kısa bir tanıtımın ardından, usta yönetmen David Lynch, son projesinin müzikal bir alana yöneleceğini açıkladı. Lynch, uzun süredir birlikte çalıştığı oyuncu ve müzisyen Chrystabell ile yeni bir albüm çıkarıyor.

2 Ağustos’ta yayımlanacak olan "Cellophane Memories" adlı albümün ilk teklisi "Sublime Eternal Love" ise dinleyicilerle buluştu. Lynch'in yönettiği müzik videosunda Chrystabell başrolde yer alırken, karanlık ve gizemli bir atmosfer hakim.

Lynch ve Chrystabell'in iş birliği, 1999'da tanışmalarının ardından birçok projede devam etti. 2006 yılında Chrystabell, Lynch'in son uzun metrajlı filmi "Inland Empire"ın müziklerine katkıda bulundu. 2011'de, Lynch'in yazıp prodüktörlüğünü yaptığı ilk albümü "This Train" için yeniden bir araya geldiler ve 2017'de "Somewhere in the Woods" adlı EP için tekrar buluştular. Chrystabell ayrıca "Twin Peaks: The Return"de Ajan Tammy Preston rolünde yer aldı.

Chrystabell, Lynch ile olan verimli yaratıcı ortaklığını şöyle anlatıyor: "Müzikal olarak iş birliği yapmamızı öneren biri beni David'le tanıştırmadan önce, onun bir besteci ya da müzisyen olduğuna dair hiçbir fikrim yoktu. Gerçekten de müzik yaratmaya çoğu kişiden farklı bir açıdan yaklaşıyor. David, müziği duyguya giden bir yol olarak görüyor. Bu duygu, ‘deneyler' adını verdiği kayıt stüdyosunda kaydedilen doğaçlama seanslar sırasında ortaya çıkıyor."

Yeni albümün ilham kaynağı, Lynch'in bir gece ormanda yürürken gördüğü bir görüntüden geliyor. Bu görüntüden etkilenen Lynch, Chrystabell'in sesinin bu duyguyu yansıttığını ve bir sırrı açığa çıkardığını söylüyor.

On orijinal şarkıdan oluşan "Cellophane Memories" albümü, 2 Ağustos'ta müzikseverlerle buluşacak.